tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

Carti pentru premii

Diploma cadou10 basme mitologice..
O cearta mare se scornise intre Zeus si oameni. Titanul Prometeu, cel cu minte multa, tinea cu acest..
Diploma cadouA doua carte a junglei..
..
Diploma cadouABC-ul bunelor maniere..
„Omul trebuie să-și orânduiască purtarea, gesturile, ca și inteligența”. ERASM – „Buna-cuviință pent..
Diploma cadouAdela (carti de patrimon..
Adela, roman aparut in 1933, reprezinta povestea de dragoste a lui Emil Codrescu, un barbat de 40 de..
Diploma cadouAforisme asupra intelepc..
Intelepciunea vietii o iau aici in intelesul obisnuit al cuvantului, fara vreo metafizica transcende..
Diploma cadouAlexandru Lapusneanul si..
Nuvela romantica de inspiratie istorica, Alexandru Lapusneanul este o capodopera a speciei care evoc..
Diploma cadouAmandoi..
Amandoi Capitolul I CIUFU Capitolul II Stapana cu servitoarea Capitolul III Cinci minute Capitolul I..
Diploma cadouAmantul doamnei Chatterl..
Romanul lui Lawrence surprinde atat prin viziune si prin subiectul pe care-l trateaza, cat si prin l..
Diploma cadouAmintiri din junete..
Operele in proza sunt impartite in trei grupe, botezate cu titlul general de Pacatele tineretelor (1..
Diploma cadouAnna Karenina..
..
Diploma cadouApus de soare. Viforul. ..
Prozator si dramaturg, gazetar, avocat si orator, cu vocatia perceperii evenimentelor politice si cu..
Diploma cadouArhiva lui Sherlock Holm..
Ma tem ca domnul Sherlock Holmes poate deveni precum unul dintre acei tenori apreciati care, dupa ce..
Diploma cadouArsene Lupin contra lui ..
Alte aventuri ale celui mai faimos hot al tuturor timpurilor - Arsène Lupin. O adevarata colectie po..
Diploma cadouArsene Lupin in ochiul a..
Alte aventuri ale celui mai faimos hot al tuturor timpurilor - Arsene Lupin. O adevarata colectie po..
Diploma cadouArsene Lupin si dopul de..
Diploma cadouAventuri in Lumea Jucari..
Literatura universala - Biblioteca pentru copii ..
Literatura universala - Biblioteca pentru copii ..
Diploma cadouAventurile Baronului Mun..
Cuprins   Calatoria spre Rusia Povestea generalului fara cap Ispravi de vanatoare ..
Diploma cadouAventurile brigadierului..
Sper ca unii dintre cititori ar putea fi interesati de acele mici povestiri ale soldatilor lui Napol..
Diploma cadouAventurile lui Peter Iep..
Opera care a consacrat-o pe Beatrix Potter ca autoare de carti pentru copii este "Aventurile lui Pet..
Diploma cadouAventurile lui Sherlock ..
Cel mai cunoscut detectiv al tuturor timpurilor, Sherlock Holmes, aparut sub semnatura nu mai putin ..

e-librariescolara.ro © 2021