Carti pentru premii

Diploma cadou10 basme mitologice..
O cearta mare se scornise intre Zeus si oameni. Titanul Prometeu, cel cu minte multa, tinea cu acest..
Diploma cadou20000 de leghe sub mari..
Douazeci de mii de leghe sub mari: un tur al lumii subacvatice (franceza: "Vingt mille lieues sous l..
Diploma cadou365 de povesti cu animal..
..
Diploma cadou800 de leghe pe amazon..
800 de leghe pe Amazon este o povestire Jules Verne, publicată în 1881. În comparație cu alte povest..
Diploma cadouA doua carte a junglei..
..
Diploma cadouABC-ul bunelor maniere..
„Omul trebuie să-și orânduiască purtarea, gesturile, ca și inteligența”. ERASM – „Buna-cuviință pent..
Diploma cadouAccidentul..
O frumoasa poveste de dragoste desfasurata incet, in stilul lui Sebastian. Mai incet decat sentiment..
Diploma cadouAccidentul (Clasic de lu..
In ziua de 29 mai 1945, la Bucureşti, a avut loc un accident stupid. Un camion curma viaţa scriitoru..
Diploma cadouAdam si Eva..
Romanul iubirii metafizice Tabel cronologic Inceputul Capitolul I     Navamalika..
Diploma cadouAdela - Garabet Ibrailea..
..
Diploma cadouAforisme asupra intelepc..
Intelepciunea vietii o iau aici in intelesul obisnuit al cuvantului, fara vreo metafizica transcende..
Diploma cadouAlba ca zapada (carte de..
..
Diploma cadouAlba ca Zapada - cartici..
Carte de colorat cu poveste adaptata dupa Fratii Grimm.8 planse color, 8 planse alb negru.Ilustratii..
Diploma cadouAlexandru Lapusneanul..
Cuprins Prefata (Lucian Pricop) Fisa biobibliografica Referinte critice FRAGMENTE ISTORICE Alexandru..
Diploma cadouAlexandru Lapusneanul si..
Nuvela romantica de inspiratie istorica, Alexandru Lapusneanul este o capodopera a speciei care evoc..
Diploma cadouAlfabetul pentru prescol..
..
Diploma cadouAlice in Tara minunilor..
In luna iulie 1862, Lewis Carroll a facut o partida de canotaj cu cele trei fiice ale past..
Diploma cadouAlice in Tara Minunilor ..
Fascinanta călătorie pe care Alice o face în Țara Minunilor este acum și la îndemâna celor mai mici ..
Diploma cadouAmandoi..
Amandoi Capitolul I CIUFU Capitolul II Stapana cu servitoarea Capitolul III Cinci minute Capitolul I..
Diploma cadouAmantul doamnei Chatterl..
Romanul lui Lawrence surprinde atat prin viziune si prin subiectul pe care-l trateaza, cat si prin l..

e-librariescolara.ro © 2020