tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

Carti pentru premii

Aventurile lui Huckleber..
Huckleberry Finn si prietenul sau Jim, un sclav fugar, calatoresc pe fluviul Mississippi pe o plu..
Frankenstein - editie bi..
Viktor Frankenstein, un talentat student la medicina, a descoperit secretul aducerii la viata a m..
Ghicește-mi in cafea..
CUPRINS: Ghiceste-mi in cafea; Disparitia lui Max Edelstein „Depou de masini agricole”„La incercarea..
Ion Aluion..
Cunoscut ca unul dintre cei mai valorosi poeti tineri, autor al mai multor culegeri de aleasa simtir..
La „Grandiflora” și..
La „Grandiflora”FrigulUratulIn goanaIntamplarea ..
La „Grandiflora”FrigulUratulIn goanaIntamplarea ..
Lupul din Țara Hutulilo..
Mircea Streinul e un autor clasic. Un scriitor de masura antica. In conceptie, ca si in mestesug.&nb..
Mite - Eugen Lovinescu..
„Modelul erotic spiritualizat propus, asadar, de Lovinescu - un Eminescu care n-a iubit femei cu bio..
Nero - Brac german..
Si eu vad, in fiecare noapte geroasa, cum crapa fructele ramase pe crengi in gradina mea din Colares..
Bazat pe 1 recenzii.
Robinson Crusoe - editie..
Cand tanarul Robinson Crusoe fuge de acasa pe mare in cautarea aventurii, are parte de mai mult d..
Vizuina luminata..
Vizuina luminata este un jurnal de sanatoriu in care decelarea realitatii devine o problema de exist..
10 basme mitologice..
O cearta mare se scornise intre Zeus si oameni. Titanul Prometeu, cel cu minte multa, tinea cu acest..
12 povesti cu talc - Bar..
Fabulele lui Esop sunt o colectie de povesti moralizatoare, in care eroii sunt reprezentati de pasar..
12 povesti cu talc - Bro..
12 povesti cu talc - Cal..
12 povesti cu talc - Cei..
12 povesti cu talc - Iep..
12 povesti cu talc - Leu..
12 povesti cu talc - Soi..
1984, George Orwell..
Unul dintre romanele-cult ale secolului XX, 1984 figureaza si azi intre bestsellerurile internationa..
32 de premianti..
..