Economie Ghid de pregatire intensiva pentru examenul de bacalaureat

Cod produs: EDP-0521
Disponibilitate: In stoc Discount: 18%

Economie Ghid de pregatire intensiva pentru examenul de bacalaureat

Lucrarea Economie Ghid de pregătire intensivă pentru Examenul de Bacalaureat este un instrument de învățare adresat tuturor celor implicați în activități de învățare a Economiei(elevi, absolvenți de liceu si profesori) în oricare dintre următoarele situații: susținerea examenului de Bacalaureat la disciplina Economie, parcurgerea programei școlare în cadrul orelor de curs și în afara acestora, pregătirea pentru admiterea în unitățile de învățământ superior care au optat pentru Economie ca disciplină de examen(Facultatea de Drept, Școala Națională de Științe Politice și Administrative, Universitatea Politehnică București etc.).

e-librariescolara.ro © 2019