Realizarea telurilor

Cod produs: CVP-740
An Aparitie: 2016

Oferta speciala

La fiecare carte comandata din categoria "Carti pentru premii" primiti GRATUIT o diploma la alegere in limita stocului.

Lista diplomelor disponibile o veti regasi aici Diplome scolare

La comenzile de carti din categoria "Carti pentru premii", pe langa diploma cadou si reducerea afisata in site, primiti urmatoarele reduceri suplimentare:

- Pentru comenzi mai mari de 700 lei - reducere 5%

- Pentru comenzi mai mari de 1000 lei - reducere 10%

Aceste reduceri se aplica automat in cosul dumneavoastra de cumparaturi.

Va rugam ca la finalizarea comenzii sa specificati modelul de diploma dorit in campul "Comentariile dumneavoastra"

Suntem prezenti si in SEAP/SICAP

Realizarea telurilor

Cu totii avem teluri in viata, ne dorim sa fim, sa avem, sa ajungem, sa realizam. Pentru unii acestea raman doar vise, pentru altii devin impliniri. Brian Tracy a ajuns la concluzia ca diferenta consta in primul rand in formularea telului. Este un tel imaginar sau este formulat in scris, delimitat in timp, caracterizat prin costuri, necesiati, resurse, obstacole, adica este bine precizat? In primul caz plutim in ceata, in al doilea avem o harta, o destinatie, stim incotro ne indreptam. Chiar si asa, avand un drum trasat, recomandarile autorului ne ajuta sa ajungem la destinatie si sa ne atingem telul mult mai repede decat am fi facut-o singuri. Strategia din aceasta carte este verificata. Ea a stat la baza reusitei a celui care a conceput-o si de ea au beneficiat pana azi peste doua milioane de oameni din 35 de tari. Fiecare capitol va prezinta pasii teoretici si practici necesari in atingerea telurilor: dezvoltarea increderii si a stimei de sine, depasirea obstacolelor, acceptarea provocarilor, in total douazeci si una de chei. Potentialul dumneavoastra este ca un ocean neexplorat, plin de comori ascunse care asteapta sa fie descoperite. Daca imaginatia nu are limite, atunci nu exista limite nici pentru realizari. Datorita acestui mecanism cibernetic incredibil, localizat in strafundurile mintii, va atingeti scopurile aproape intotdeauna, oricare ar fi ele. Daca obiectivul dumneavoastra este sa ajungeti seara acasa si sa va uitati la televizor, cu siguranta veti reusi acest lucru. Daca telul dumneavoastra este sa va creati o viata plina de sanatate, fericire si prosperitate, veti realiza la fel de bine si asta. Asemanator unui computer, mecanismul de cautare a obiectivelor nu face deosebiri.Functioneaza automat si continuu pentru a va furniza ceea ce va doriti, indiferent de programul pe care il introduceti in el. Naturii nu‑i pasa de marimea telurilor. Daca va stabiliti obiective mici, mecanismul de realizare a telurilor va va da posibilitatea sa duceti la indeplinire astfel de obiective mici. Daca va propuneti teluri de mare anvergura, aceasta capacitate naturala va va permite sa le realizati. Marimea, orizontul si detaliile obiectivelor pe care le alegeti si la care va ganditi in cea mai mare parte a timpului sunt la latitudinea dumneavoastra. De ce oamenii nu‑si fixeaza teluri in viata Iata o intrebare buna: daca procesul de cautare a telurilor este automat, de ce atat de putini oameni au obiective clare, scrise pe hartie, masurabile si cu limite de timp, asupra carora sa lucreze zilnic? Acesta e unul dintre marile mistere ale vietii. Oamenii cred ca telurile nu sunt importante Mai intai, cei mai multi nu‑si dau seama de importanta telurilor. Daca iti petreci copilaria intr‑o casa in care nimeni nu are teluri sau daca faci parte dintr‑un grup social in care telurile in viata nici nu sunt discutate, nici nu se pune pret pe ele, atunci poti ajunge foarte bine la varsta maturitatii fara sa stii ca insusirea de a stabili si realiza obiective are mai mult efect asupra vietii tale decat oricare alta. Uitati‑va in jur. Cati dintre prietenii sau membrii familiei dumneavoastra sunt angajati in mod real in atingerea unor teluri?

Diploma cadouPrisaca
Diploma cadouCartea mea frumoasa