Rezolva conflictele din viata ta

Cod produs: CVP-754
An Aparitie: 2020

Oferta speciala

La fiecare carte comandata din categoria "Carti pentru premii" primiti GRATUIT o diploma la alegere in limita stocului.

Lista diplomelor disponibile o veti regasi aici Diplome scolare

La comenzile de carti din categoria "Carti pentru premii", pe langa diploma cadou si reducerea afisata in site, primiti urmatoarele reduceri suplimentare:

- Pentru comenzi mai mari de 700 lei - reducere 5%

- Pentru comenzi mai mari de 1000 lei - reducere 10%

Aceste reduceri se aplica automat in cosul dumneavoastra de cumparaturi.

Va rugam ca la finalizarea comenzii sa specificati modelul de diploma dorit in campul "Comentariile dumneavoastra"

Suntem prezenti si in SEAP/SICAP

Rezolva conflictele din viata ta

Oamenii nu pot avea succes decat daca se distreaza facand ce le place. Traim intr-o lume a extremelor, a vitezei si a informatiilor fulgeratoare, deci nu ar trebui sa ne miram daca ne pierdem mai usor rabdarea. Totusi, ce se intampla atunci cand apar conflictele si suntem pusi in situatia de a lucra sau chiar de a locui cu persoane care ne contrazic tot timpul? Cum rezolvam disputele din viata personala si cea profesionala fara sa simtim ca am facut un compromis? Din noua carte inspirata de invataturile lui Dale Carnegie aflam ca, atunci cand relatiile cu ceilalti devin incordate, tine doar de noi sa vedem partea pozitiva a conflictelor. Unul dintre lucrurile pe care le putem controla este reactia noastra in fata neintelegerilor. Trebuie sa aflam sursa lor, sa le exprimam clar si fara sa cautam vinovati, sa ascultam parerile oponentilor si sa negociem o solutie reciproc avantajoasa. Majoritatii oamenilor pe care-i vei intalni de-a lungul vietii tale le lipseste afectiunea celorlalti. Daca le-o poti oferi, te vor aprecia pe loc. — Dale Carnegie Acasa, la serviciu sau in societate, chiar si printre prieteni, conflictele sunt inevitabile. Asta nu inseamna ca oamenii cu care nu te intelegi sunt neaparat rai. De multe ori, situatiile incordate sunt create de incapacitatea noastra de a vedea imaginea de ansamblu sau cea de a ne pune in pielea celuilalt. Cu totii suntem supusi greselilor: uneori ii suparam pe ceilalti fara intentie. Iar conflictele, oricare ar fi cauzele lor, ne impiedica sa lucram eficient si sa ne bucuram de colaborarea cu colegii si, nu in ultimul rand, de viata personala. Esti la cateva pagini distanta de a descoperi secrete care iti vor transforma modul de a percepe relatiile interumane, in orice mediu te‑ai afla. Fie ca esti sef ori subaltern, cap de familie sau un student care isi doreste sa invete mai multe si sa se afirme, cartea de fata iti va fi un ghid de nepretuit. Fiindca intotdeauna ai nevoie de ceilalti, iar ei, de tine.

Diploma cadouPrisaca
Diploma cadouCartea mea frumoasa