tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

Arina Damian

Comunicare in limba romana. Clasa I. Semestrul I (B) (Dupa manualul MEN autor Olga Piriiala)
Lucrarea de fata se adreseaza nu numai ele­vilor, ci si celor care se implica direct in procesul ins..
Comunicare in limba romana. Clasa I. Semestrul I. (A) (Dupa manual MEN autor Tudora Pitila, Cleopatra Mihailescu)
Comunicare in limba romana. Clasa I. Semestrul II (A). Caiet de lucru. (Dupa manual MEN autor Tudora Pitila, Cleopatra Mihailescu)
Acest auxiliar a fost avizat de Ministerul Educației Naționale, conform Anexei la Ordinul nr. 3022 d..
Comunicare in limba romana. Clasa I. Semestrul II (B) (Dupa manulul MEN autor Olga Piriiala)
Ordinea literelor din acest auxiliar corespunde noului manual de Comunicare în limba română, clasa I..
Matematica si explorarea mediului. Clasa I. Semestrul I (E1). Caiet de lucru (Dupa manual MEN autor Tudora Pitila, Cleopatra Mihailescu)
Cartea se adresează elevilor de clasa I şi reprezintă un auxiliar didactic util, în conformitate cu ..
Matematica si explorarea mediului. Clasa I. Semestrul I (E2) Caiet de lucru (Dupa manual MEN autor Constanta Balan)
La realizarea acestei lucrări s-a ținut cont de ordinea conținuturilor din noul manual (d..
Matematica si explorarea mediului. Clasa I. Semestrul II (E1). Caiet de lucru. (Dupa manual MEN autor Tudora Pitila, Cleopatra Mihailescu)
Acest auxiliar a fost avizat de Ministerul Educației Naționale, conform Anexei la Ordinul nr. 3530 d..
Matematica si explorarea mediului. Clasa I. Semestrul II (E2). Caiet de lucru. (Dupa manual MEN autor Constanta Balan)
La realizarea acestei lucrări s-a ținut cont de ordinea conținuturilor din noul manual (din 2018) la..
Comunicare in limba romana. Clasa a II-a Caiet de lucru. Exercitii de comunicare, de vocabular, de lectura, notiuni teoretice
Avizat M.E.N. prin Ordinul nr. 3022 din 08.01.2018 Acest auxiliar este un instrument complet şi n..
Evaluare nationala clasa a II-a Teste pregatitoare dupa model european. Comunicare in limba romana (scris-citit). Matematica si explorarea mediului
Prin diversitatea temelor abordate, atat la limba romana, cat si la matematica si explorarea mediulu..
Evaluare nationala clasa a IV-a Teste pregatitoare dupa model european. Limba romana. Matematica
Avizat MEN nr. 3530 din 04.04.2018. Prin diversitatea temelor abordate, atat la limba romana, cat..
Comunicare in limba romana pentru clasa pregatitoare. Semestrul I Editia 2020
 Auxiliar didactic realizat in conformitate cu noua programa pentru clasa pregatitoare, avizata..
Comunicare in limba romana pentru clasa pregatitoare. Semestrul II Editia 2020
Auxiliar didactic realizat în conformitate cu noua programă pentru clasa pregătitoare, avizată de Mi..
Dezvoltare personala pentru clasa pregatitoare - Arina Damian
Auxiliarul de „Dezvoltare personala” isi propune sa vina in sprijinul cadrelor didactice care nu au ..
Fise de recapitulare si evaluare finala clasa a II-a Comunicare in limba romana. Matematica si explorarea mediului
Acest auxiliar a fost avizat de Ministerul Educației Naționale, in sesiunea septembrie-octombrie 201..
Fise de recapitulare si evaluare finala clasa a IV-a Limba romana, atematica, stiinte ale naturii, istorie, geografie, educatie civica Editia 2021
„Fisele de recapitulare si evaluare finala pentru clasa a IV-a” sunt realizate in conformitate cu no..
Fise de recapitulare si evaluare finala clasa a IV-a Limba romana. Matematica. Stiinte ale naturii. Istorie. Geografie. Educatie civica
Fise de recapitulare si evaluare finala clasa I Comunicare in limba romana. Matematica si explorarea mediului. Dezvoltare personala. Arte vizuale și abilitați practice
Fise de recapitulare si evaluare finala pentru clasa pregatitoare Comunicare in limba romana. Matematica si explorarea mediului. Dezvoltare personala. Arte vizuale si abilitati practice
Geografie. Clasa a IV-a Caiet de lucru

e-librariescolara.ro © 2021