Catalin Petru Nicolescu

Matematica clasa a IX-a. Algebra - Geometrie - Trigonometrie
Matematica clasa a IX-a algebra geometrie trigonometrie. Sinteze de teorie, exemple rezolvate, exerc..
Matematica clasa a V-a. Sinteze de teorie. Exercitii si probleme. Fixarea cunostiintelor. Aprofundare. Performanta. Autoevaluare. Evaluare
Sinteze de toerie Exercitii si probleme - Fixarea cunostintelor - Aprofundare cunostintelor - Perfor..
Matematica clasa a VI-a. Sinteze de teorie. Exercitii si probleme. Fixarea cunostiintelor. Aprofundare. Performanta. Autoevaluare. Evaluare
Matematica clasa a VII-a. Sinteze de teorie. Exercitii si probleme. Fixarea cunostiintelor. Aprofundare. Performanta. Autoevaluare. Evaluare
Matematica clasa a VIII-a. Sinteze de teorie. Exercitii si probleme. Fixarea cunostiintelor. Aprofundare. Performanta. Autoevaluare. Evaluare
Matematica clasa a X-a. Algebra - Geometrie - Trigonometrie
Matematica clasa a X-a algebra geometrie trigonometrie. Sinteze de teorie, exemple rezolvate, exerci..
Matematica clasa a XI-a. Algebra superioara - Analiza matematica
Matematica clasa a XI-a algebra superioara, analiza mtematica. Sinteze de teorie, exemple rezolvate,..
Matematica clasa a XII-a. Algebra superioara - Analiza matematica
Matematica clasa a XII-a algebra superioara, analiza mtematica. Sinteze de teorie, exemple rezolvate..
Algebra pentru elevii claselor  XI - XII. Subiecte pregatitoare pentru examenul de bacalaureat
Algebra pentru elevii claselor XI - XII. Subiecte pregatitoare pentru examenul de bacalaureat si con..
Analiza matematica.  Sinteze de teorie. Exercitii si probleme pentru elevii claselor de liceu
Analiza matematica. Sinteze de teorie. Exercitii si probleme pentru elevii claselor de liceu. Proble..
Evaluare nationala matematica clasa a VIII-a 15 modele de teste
..
Matematica. Bacalaureat. M - Tehnologic. M - Stiintele naturii
Matematica bacaluaret, M - Tehnologic, M - Stiintele naturii - Sinteze de teorie - Probleme recapitu..
Matematica. Bacalaureat. Toate filierele
Matematica bacaluaret, toate filierele, profilurile, specializarile. - Sinteze de teorie - Probleme ..
Evaluare nationala matematica clasa a VIII-a
Sinteze de teorie Probleme recapitulative grupate pe tematici Teste propuse dupa modelul MEN ..
Geometrie si trigonometrie. Exercitii si probleme pentru elevii claselor de liceu
Lucrarea cuprinde trei parti: 1. Geometrie - elemente de calcul vectorial si geometrie analitica 2. ..
Matematica si explorarea mediului - exercitii si probleme. Teste de evaluare clasele I - II Cuprins:..
Exercitii si probleme de algebra si analiza matematica, clasa a XII-a
Matematica mondiala evolueaza cu viteza incredibila in diverse directii, adesea greu previzibile. Ma..
Matematica manual clasa a XI-a M1 - I.V. Maftei
Manualul este realizat in conformitate cu programa analitica aprobata de Ministerul Educatiei Nation..
Matematica si explorarea mediului - exercitii si probleme. Teste de evaluare clasele III-IV
Matematica si explorarea mediului - exercitii si prblme. Teste de evaluare clasele III-IV Cuprins Cl..
Matematica Teste recapitulative pentru clasa a  VII-a
Matematica Teste recapitulative pentru clasa a VII-a 1. Aritmetica. Algebra 2. Geometrie in plan 3. ..