Informatica si TIC

Informatica si TIC - Cai..
Caietul elevului completeaza manualul de informatica si TIC al Editurii Corint propunand moduri dife..
App store pentru micii i..
App Store pentru micii informaticieni este un auxiliar adresat elevilor clasei a V-a si tuturor elev..
Informatica si TIC clasa..
AVIZAT DE M.E.N. PE DATA DE 5 IANUARIE 2018 Lucrarea mizeaza pe o mare varietate a experientelo..
Lectia de informatica si..
Caietul de activitati pentru elevii din clasa a V‑a este elaborat pe unitati tematice ancorate in re..
TIC pas cu pas..
  În cartea pe care am scris-o, ,,TIC pas cu pas”, am prezentat modalitatea de lucru în trei aplicaţ..
Informatica pentru gimna..
EDITIA A II-A, REVIZUITA SI ADAUGITA Cartea de fata contine toate problemele propuse in manualele de..
Super aventura programar..
„In timp ce citesti aceasta carte, lasa-ti imaginatia sa zboare. Ce vei crea cu Scratch?" (din Cuvan..