tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

ISBN: 978-1-84325-781-3
Cod produs: Uniscan-098
Disponibilitate: In stoc Discount: 10%

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier sau Posta Romana in orice localitate din tara.

Pentru comenzile de pana la 200 lei costul transportului este de:

• 12.99 lei/colet prin Posta Romana

Curs limba engleza Click on 4 Manualul elevului

Curs general pentru invatarea limbii engleze, nivel gimnazial, clasa a VIII-a, este structurat in 5 module, fiecare incluzand 2 unitati de invatare. Fiecare modul dezvolta o anumita tema,intr-un mod atractiv prin intermediul ilustratiei, a tematicii si a modului de abordare a acesteia. Manualul dezvolta cele patru abilitati: vorbire, citire, scriere, ascultare, prin intermediul unor activitati interactive, redarea unor dialoguri si situatii din viata reala, descrieri, jocuri de rol, texte din surse contemporane, redactare de paragrafe, activitati de proiect, sectiuni de pronuntie si intonatie etc. Fiecare unitate se incheie cu o sectiune denumita ce este intr-un cuvant ce contine proverbe din cultura anglofona, stimuland discutia libera, si cu o activitate de scriere, iar fiecare modul se termina cu o sectiune de recapitulare si autoevaluare. Interesul pentru invatarea limbii engleze este starnit si sustinut si prin intermediul sectiunilor de cultura generala si literatura din universul anglofon, cum ar fi: Jane Eyre, Moby Dick, Coral Island, My Shadow etc. Include cantece, glume si jocuri, precum si sectiuni de teorie si exemple din gramatica limbii engleze, o lista de cuvinte noi si o sectiune de consolidare a cunostintelor. Manualul este conceput conform principiilor Cadrului European de Referinta, nivelul intermediar (B2), si este aprobat de Ministerul Educatiei si Tineretului pentru clasa a IX-a, L1 si cu achizitie pentru clasa a X-a, L2.

Produse asemanatoare
Recent adaugate
Dinozaurii Infojurnal
Fabrica de zambit, de mestecat si de vorbit