Cutia din padure

Cod produs: Trei-668
An Aparitie: 2022

Oferta speciala

La fiecare carte comandata din categoria "Carti pentru premii" primiti GRATUIT o diploma la alegere in limita stocului.

Lista diplomelor disponibile o veti regasi aici Diplome scolare

La comenzile de carti din categoria "Carti pentru premii", pe langa diploma cadou si reducerea afisata in site, primiti urmatoarele reduceri suplimentare:

- Pentru comenzi mai mari de 700 lei - reducere 5%

- Pentru comenzi mai mari de 1000 lei - reducere 10%

Aceste reduceri se aplica automat in cosul dumneavoastra de cumparaturi.

Va rugam ca la finalizarea comenzii sa specificati modelul de diploma dorit in campul "Comentariile dumneavoastra"

Suntem prezenti si in SEAP/SICAP

Cutia din padure

Bestseller New York times si USA Today Un alt caz din seria Stevie Bell Nu te uita inauntru Eleva-detectiv Stevie Bell are nevoie de un caz bun. Dupa ce a prins un criminal la liceul ei, Academia Ellingham, se duce acasa in vacanta, pentru a petrece o vara normala (adica plictisitoare). Apoi primeste insa un mesaj de la proprietarul Taberei Sunny Pines, fosta Tabara Wonder Falls – unde au avut loc crimele din Cazul Cutia din padure. In 1978, patru tineri care lucrau in tabara au fost ucisi cu bestialitate in padurea de langa oraselul Barlow Corners. Noul proprietar ii trimite o invitatie lui Stevie, propunandu-i sa-l ajute sa faca un podcast de investigatie despre acest caz. Stevie accepta, atata vreme cat ii poate aduce cu ea pe prietenii sai. Nimic nu suna mai bine decat o vara petrecuta impreuna, investigand crime vechi. Dar ceva malefic inca pandeste in orasel. Cand deschide capacul cutiei de mult ferecate, Stevie e complet luata prin surprindere de ceea ce gaseste inauntru. Cazul Cutia din padure va face loc pentru si mai multe victime. Iar de data aceasta, s-ar putea ca insasi viata fetei sa fie in pericol. „E mereu o delectare sa o urmaresti pe isteata si amuzanta Stevie cum pune cap la cap piesele unui puzzle ca sa rezolve un caz. Iubitorii de romane mystery nu vor fi dezamagiti." - School Library Journal „Inca o aventura fantastica alaturi de mult indragita eleva-detectiv Stevie Bell!" - Kirkus Reviews „Cutia din padure aduce in prim-plan personaje memorabile alaturi de sclipitoarea Stevie Bell. O lectura absolut incantatoare!" - Booklist Maureen Johnson, nascuta in 1973 la Philadelphia, este autoare de bestselleruri New York Times si USA Today. Printre romanele ei se numara The Key to the Golden Firebird, The Name of the Star si seriile Stevie Bell, Shades of London si Suite Scarlett. Cartile ei s-au vandut in zeci de milioane de exemplare si au fost traduse in peste 40 de limbi. Are un master in scriere creativa la Universitatea Columbia si a lucrat ca scenarista pentru EA Games. In prezent, locuieste la New York si poate fi gasita pe www.maureenjohnsonbooks.com sau pe Twitter, la @maureenjohnson. La Editura Trei, de aceeasi autoare, au aparut primele trei volume din seria Stevie Bell: Maestrul minciunilor, Silueta de pe scara si Mana de pe zid, precum si Fulgi de iubire (scris impreuna cu John Green si Lauren Myracle). Cutia din padure a fost desemnata cea mai buna carte Young Adult a anului 2021 de catre publicatiile Cosmopolitan, People Magazine si Publishers Weekly.

Diploma cadouPrisaca
Diploma cadouCartea mea frumoasa