tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

Fictiune pentru copii

Subcategorii

Aventurile lui Huckleber..
Huckleberry Finn si prietenul sau Jim, un sclav fugar, calatoresc pe fluviul Mississippi pe o plu..
Frankenstein - editie bi..
Viktor Frankenstein, un talentat student la medicina, a descoperit secretul aducerii la viata a m..
A doua carte a junglei..
..
A doua carte cu Apolodor..
Apolodor, pinguinul calator, Amedeu, cel mai cumsecade leu, si cangurul Ilie sunt foarte buni priete..
Alexandru Lapusneanul si..
Costache Negruzzi exista in constiinta publicului cititor gratie nuvelei romantice Alexandru Lapusne..
Alice in tara oglinzilor..
Cuprins : Alice in tara oglinzilor Cuvant inainte al autorului Prefata Casa oglinzilor Gradina cu fl..
Arsene Lupin in ochiul a..
Alte aventuri ale celui mai faimos hot al tuturor timpurilor - Arsene Lupin. O adevarata colectie po..
Aventuri in Lumea Jucari..
Literatura universala - Biblioteca pentru copii ..
Literatura universala - Biblioteca pentru copii ..
Aventurile a trei rusi s..
In ziua de 27 februarie 1854, doi oameni culcati la radacina unei uriase salcii plangatoare se sfatu..
Aventurile baronului Mun..
Baronul Munnikhouson sau Munchhausen, din Bodenweder, aproape de Hamelyn-pe-Weser, face parte din fa..
Aventurile baronului von..
Cuprins : Uimitoarele calatorii si aventuri, pe uscat si pe apa, ale baronului von Münchhausen O cal..
Aventurile brigadierului..
Sper ca unii dintre cititori ar putea fi interesati de acele mici povestiri ale soldatilor lui Napol..
Aventurile lui Buratino ..
Demult, tare demult, intr-un orasel de pe tarmul Marii Mediterane isi ducea zilele un batran tamplar..
Aventurile lui Huckleber..
"Aventurile lui Huckleberry Finn" (1885) a fost menita la început sa-l însoteasca pe precedentul Tom..
Aventurile lui Huckleber..
Eroul principal al romanului este un baiat pe nume Huckleberry Finn care traieste in targusorul amer..
Aventurile lui Sherlock ..
Baba iarna intra-n sat..
Otilia Cazimir este o poeta recunoscuta in special datorita poeziilor sale pentru copii, volumul "Ba..
Baiatul care a stins soa..
Micuţul Marcel nu doar iubea Îngheţata, era absolut înnebunit după ea! Din momentul în care se tr..
Baiatul miliardar..
Continuand traditia de mare povestitor a lui Roald Dahl, David Walliams creeaza o poveste amuzanta, ..
Balade si Doine populare..
Cele mai cunoscute Balade si Doine populare romanesti sunt incluse in volumul de fata, selectia faca..