Mariana Morarasu

Arte vizuale si abilitati practice pentru clasa pregatitoare
Lucrarea prezinta partea aplicativa a tematicilor prevazute de programa scolara in vigoare, centrata..
Aventurile lui Prichindel in vacanta caiet vacanta clasa pregatitoare editia a II-a
Buna prietene! Te invit intr-o aventura de neuitat! Vom calatori in povesti, vom descoperi lucruri n..
Comunicare in limba romana clasa a II-a Caiet de lucru
Lucrarea de fața este structurata pe sase parți. Fiecare parte conține exerciții practice de limba r..
Comunicare in limba romana pentru clasa pregatitoare semestrul al II-lea
Auxiliarul „ Comunicare in limba romana” se conformeaza noilor programe scolare pentru clasa pregati..
Comunicare in limba romana pentru Clasa pregatitoare semestrul I
Auxiliarul ,,Comunicare in limba romana” se conformeaza noilor programe scolare pentru clasa pregati..
Dezvoltare personala clasa a II-a
Planificarea calendaristica si Proiectarea unitatilor de invatare pentru Clasa a II-a Prezenta lucra..
Dezvoltare personala clasa I
Planificarea calendaristica si Proiectarea unitatilor de invatare pentru Clasa I Prezenta lucrare vi..
Dezvoltare personala clasa pregatitoare
Planificarea calendaristica si Proiectarea unitatilor de invatare pentru Clasa pregatitoare GRATUIT,..
Evaluarea nationala la sfarsitul clasei a II-a
Prin prezenta lucrare se urmareste pregatirea eficienta a elevilor pentru evaluarea competentelor fu..
Invat sa scriu clasa pregatitoare
Lucrarea contine exercitii aplicative utile micilor scolari de clasa pregatitoare: exercitii de citi..
Lecturi de vacanta pentru clasa a II-a
Campion la citit!   Descopera-ti viteza de citire! 1. Preseteaza pe telefonul mobil cr..
Lecturi de vacanta pentru clasa I
Lecturi de vacanta pentru clasa pregatitoare
Matematica si explorarea mediului clasa I semestrul I
Exerciţiile şi problemele expuse în această lucrare îşi propun să asigure pentru elevii clasei I, co..
Matematica si explorarea mediului pentru Clasa pregatitoare semestrul al II-lea
Auxiliarul „Matematica si explorarea mediului” se conformează noilor programe scolare pentru clasa p..
Matematica si explorarea mediului pentru Clasa Pregatitoare semestrul I
Auxiliarul ,,Matematica si explorarea mediului” se conformeaza noilor programe scolare pentru clasa ..
Matematica si explorarea mediului. Clasa a II-a
Matematica si explorarea mediului clasa a II-a este elaborata conform programei in vigoare aprobata ..
Caiet de vacanta pentru Clasa a II-a Comunicare in limba romana, Matematica si explorarea mediului
Prezenta lucrare vine în sprijinul elevilor şi este un instrument util în verificarea cunoştinţelor ..
Caiet de vacanta pentru Clasa a III-a Limba si literatura romana, Matematica, Stiinte ale naturii
..
Caiet de vacanta pentru clasa a IV-a Limba si literatura romana, Matematica, Stiinte ale naturii, Istorie, Geografie
Prezenta lucrare vine in sprijinul elevilor si este un instrument util in verificarea cunostintelor ..