Mihaela Singer

Explorez, aplic, rezolv! Culegere de probleme, teste si resurse pentru portofoliu Clasa a VII-a, Partea I
Culegerea de probleme de matematică Explorez, Aplic, Rezolv! din colecția Carte Activă parcurge foai..
Carte activa Explorez, aplic, rezolv! Culegere de probleme, teste si resurse pentru portofoliu, Clasa a VIII-a, Partea I
Culegerea de probleme de matematica „Explorez, aplic, rezolv!” din colectia Carte Activa intruneste ..
Sucess la pregatirea examenului de Evaluare Nationala la Matematica 2021
Care sunt punctele forte ale culegerii? Continutul este organizat tematic intr-o succesiune usor de ..
Carte activa Explorez, aplic, rezolv! – Culegere de probleme, teste și resurse pentru portofoliu, Clasa a V-a, Partea a II-a
Cum pot fi elevii stimulați sa fie atenți in ora de clasa astfel incat sa acumuleze cat mai mult din..
Carte activa Explorez, aplic, rezolv! – Culegere de probleme, teste și resurse pentru portofoliu, Clasa a V-a, Partea I
Carte activa Explorez, aplic, rezolv! – Culegere de probleme, teste și resurse pentru portofoliu, Clasa a VI-a, Partea a II-a
Cum ar putea elevii sa fie mai atenți in ora ca sa rezolve cu mai mare șansa de succes problemele pr..
Carte activa Explorez, aplic, rezolv! – Culegere de probleme, teste și resurse pentru portofoliu, Clasa a VI-a, Partea I
Matematica. Manual (cl. a VIII-a)
Profesorul de matematica isi poate desfasura lectia in absenta oricarui material suplimentar. Cand i..
Matematica. Manual M4 clasa a XI-a
..
Matematica. Manual M5 (Cl. a XI-a)
Matematica bine facuta ofera tehnici de gandire care permit optimizarea deciziilor in situatii varia..
Matematica. Manual M5 Clasa a XII-a
Manualul corespunzator programei M5 se adreseaza elevilor din liceele cu specializarea Siinte social..
Matematica. Manual pentru clasa a V-a (IDEE)
Iata structura unui manual care stimuleaza dorinta de a invata! Manualul este organizat in unitati d..
Matematica. Manual pentru clasa a VII-a
Manualul de matematica pentru clasa a VII-a al Editurii Sigma, caștigator al locului I la licitația ..
Matematica. Manual M4 clasa a XII-a
Formarea si dezvoltarea capacitatii elevilor de a reflecta asupra lumii este unul dintre scopurile s..