Mona Cotofan

Limba si literatura romana caiet de lucru pentru clasa a V-a
Dragi elevi de clasa a V-a, stimati colegi si parinti, Clasa a V-a inseamna pentru fiecare copil in..
Limba si literatura romana caiet de lucru pentru clasa a VI-a
Continuand calatoria inceputa in clasa a V-a, va propunem un nou Caiet de lucru, o solutie agreabila..
Limba si literatura romana caiet de lucru pentru clasa a VII-a
Dragi elevi de clasa a VII-a, stimati colegi si parinti, Continuand calatoria inceputa in clasa a V..
Literatura, limba si comunicare clasa a IX-a Romana ca la carte
Lucrarea de fata a fost gandita ca un intrument de lucru ce intruneste exigentele unui manual scolar..
Pregatirea Evaluarii Nationale prin 100 de teste Limba romana si matematica
Dragi elevi, parinti si profesori, Clasa a VIII-a reprezinta un moment de bilant si, in acelasi timp..
Start pentru succes la Evaluarea Nationala! Limba si literatura romana Exercitii de antrenament tematic si teste recapitulative dupa programa claselor V-VII
Cartea Start pentru succes la Evaluarea Nationala! este solutia timpurie si eficienta de a va antren..