tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

Psihologia invatarii. Cum invata copiii si adultii?

Editura: Polirom
Autor(i) Georgeta Panisoara
Categoria: PsihologiePsihologia copilului
ISBN: 978-973-46-7725-2
Cod produs: Polirom-112
An Aparitie: 2019
Tip Coperta: brosata

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier sau Posta Romana in orice localitate din tara.

Pentru comenzile de pana la 200 lei costul transportului este de:

• 12.99 lei/colet prin Posta Romana

Psihologia invatarii. Cum invata copiii si adultii?

„Invatarea ne insoteste de la nastere pina la sfirsitul vietii, fie ca ne dorim sau nu acest lucru, fie ca sintem sau nu constienti de ea. Datorita expansiunii cunoasterii din jurul nostru, sintem «asediati» de o multitudine de date care ne atrag atentia si ne preseaza sa interactionam cu ele, care ne motiveaza sa receptionam informatii, sa memoram, sa formam noi deprinderi. Mult mai putine sint insa materialele care ne invata cum sa invatam, sa asimilam cunostinte, sa formam deprinderi, abilitati, competente. Volumul de fata constituie o resursa pentru studentii care studiaza psihologia invatarii in cadrul unei facultati de profil, pentru cadrele didactice, care astfel pot optimiza invatarea la clasa, pentru consilierii scolari si, nu in ultimul rind, pentru parintii aflati in cautarea unei surse competente de modele si a unei directii diferite, prin care sa actioneze corect, coerent, conform teoriilor cunoscute in domeniu.” (Georgeta Panisoara)

Produse asemanatoare
Recent adaugate
Dinozaurii Infojurnal