Admitere colegii militare

Admiterea in colegiile n..
Este deja evident faptul ca exercitiul dublat de efort  sustinut, practica temeinica, precum si..
Limba si literatura roma..
Lucrarea se adreseaza elevilor de clasa a VIII-a, care se pregatesc pentru admiterea la colegiile mi..
Limba romana pentru admi..
Culegerea ”Limba romana pentru admiterea in colegiile militare” reprezinta o lucrare de profil pentr..
Matematica pentru admite..
Culegerea ”Matematica pentru admiterea in colegiile militare” intruneste toate calitatile necesare p..
Matematica pentru admite..
O culegere care, prin ansamblul ei, devine cel mai eficient instrument de pregatire la matematica ..