tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

Anita Dulman

Comunicare in limba Romana caiet de lucru clasa I (dupa manual MEN autor Tudora Pitila, Cleopatra Mihailescu)
Prin conţinutul său, caietul este un instrument de lucru util și atractiv pentru aprofundarea cunoșt..
Limba si literatura romana. Caietul elevului pentru clasa a III-a (Dupa manual MEN editura Intuitext)
Caietul se adreseaza elevilor din invatamantul primar si cuprinde o colectie de lectii sub forma uno..
Limba si literatura romana. Caietul elevului pentru clasa a IV-a (Dupa manual MEN editura Intuitext)
Matematica si explorarea mediului caiet de lucru clasa a II-a (Dupa manualul MEM autor Tudora Pitila, Cleopatra Mihailescu)
Caietul auxiliar de matematică și explorarea mediului pentru clasa a II-a reprezintă ..
Matematica si explorarea mediului caiet de lucru clasa I (Dupa manual MEN autor Tudora Pitila, Cleopatra Mihailescu)
Este conceput ca un instrument de învățare ce oferă contexte multiple și variate pentru formarea com..
Matematica. Caietul elevului pentru clasa a III-a (Dupa manual MEN editura Intuitext)
Caietul elevului pentru clasa a III-a de Matematica reprezinta imbinarea echilibrata intre ludic si ..
Matematica. Culegere de exercitii si probleme pentru clasa a IV-a
Culegere de exercitii si probleme de matematica cuprinde o colectie de exercitii si probleme, grupat..
Caietul meu de matematica si explorarea mediului clasa I (Varianta - EDP 2 Balan, Voinea, Andrei, Stan)
Matematica si explorarea mediului – Caiet pentru clasa I   Auxiliarul Caietul meu de matematica..
Comunicare in limba romana caiet pentru clasa a II-a (Varianta - EDP 1 Pitila, Mihailescu)
Comunicare in limba romana – Caiet pentru clasa a II - a  Auxiliarul Comunicare in limba romana..
Matematica culegere de exercitii si probleme pentru clasa a III‑a
Matematica - Culegere de exercitii si probleme - clasa a III-a are urmatoarele note definitorii: con..
Stiinte ale naturii. Caietul elevului pentru clasa a III-a
Comunicare in limba romana. Caietul elevului pentru clasa pregatitoare
Caietul de lucru cuprinde o colectie de lectii sub forma unor fise de lucru, cu exemple de rezolvare..
Dezvoltare personala. Caietul elevului pentru clasa pregatitoare
Caietul de lucru este usor de parcurs si de completat, jucaus, intrucat se adreseaza profilului de v..
Limba si literatura romana. Culegere de exercitii. Exersezi si progresezi. Clasa a IV-a
Culegerea de aplicatii si exercitii pentru orele de Limba si literatura romana este realizata tinand..
Matematica si explorarea mediului. Caietul elevului pentru clasa pregatitoare
Comunicare in limba romana - clasa a II-a. Teste pentru evaluarea nationala
Caietul reprezinta un material valoros de practica pentru elevul aflat in pragul testarii nationale,..
Comunicare in limba romana. Caietul elevului pentru semestrul I, clasa I
Caietul elevului este un instrument de lucru util si atractiv pentru aprofundarea cunostintelor de c..
Comunicare in limba romana. Caietul elevului pentru semestrul II, clasa a II-a
Scopul acestui auxiliar destinat elevilor din clasa a II-a este acela de a-i sprijini in aprofundare..
Comunicare in limba romana. Caietul elevului pentru semestrul II, clasa I
Limba si literatura romana. Lectura si scriere, joc si fantezie. Clasa a III-a
Caietul Lectura si scriere, joc si fantezie (clasa a III-a) reprezinta o poarta magica care il trece..

e-librariescolara.ro © 2021