Limba si literatura romana. Caietul elevului pentru clasa a IV-a (Dupa manual MEN editura Intuitext) Rasfoieste

Editura: Intuitext
Autor(i) Stefan PacearcaMirela MihaescuAnita DulmanCrenguta AlexeOtilia Brebenel
Categoria: EducativAuxiliare scolare Clasa a-IV-aLimba si literatura romanaAuxiliare compatibile manuale MinisterClasa a-IV-aLimba si literatura romanaEditura Intuitext
ISBN: 978-606-868182-5
Cod produs: Intuitext4-01
An Aparitie: 2017

Caietul se adreseaza elevilor din invatamantul primar si cuprinde o colectie de lectii sub forma unor fise de lucru, cu exemple de rezolvare, pentru ca elevului sa ii fie clara cerinta. Contine 12 unitati de invatare, fiecare incheiata cu o sectiune de recapitulare si evaluare, cu exceptia primei si a ultimei care sunt recapitulative la inceput si la final de an scolar. Caietul este utilizat de catre elevi in activitatea de la clasa sau acasa, fiind un real suport pentru invatator, prin punerea impreuna si mai ales in ordine logica si fireasca a temelor urmarite de programa scolara, pentru un demers educational fluent si coerent, prin continuarea si extinderea textelor din manual si a sectiunilor de gramatica si vocabular aferente.