Religie. Cultul Ortodox - Caietul elevului clasa I, semestrul II Rasfoieste

An Aparitie: 2016
Format: 20,5 x 26 cm

Religie. Cultul Ortodox - Caietul elevului clasa I, semestrul II

Acest caiet este un auxiliar conceput cu respectarea programei scolare si a structurii manualului aprobat de Ministerul Educatiei si Cercetarii Stiintifice. Caietul elevului pentru clasa I isi propune sa sprijine invatarea, aprofundarea si evaluarea cunostintelor si a competentelor si formarea deprinderilor moral-religioase. Prin maniera interdisciplinara de abordare a continuturilor, ca si prin imbinarea exercitiilor variate si a situatiilor diverse de invatare, caietul, impartit in capitole care respecta structura manualului, reprezinta un suport necesar pentru studiul religiei, foarte modern si util pentru profesori, dar si un instrument de lucru atractiv pentru micii scolari.

e-librariescolara.ro © 2019