tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

Ghid practic de economie pentru bacalaureat, admiterea in invatamantul superior. Teste de evaluare cu rezolvari Rasfoieste

Editura: Paralela 45
Autor(i) Gina Dragoiu Carpen
Categoria: BacalaureatEconomie
ISBN: 978-973-47-2209-9
Cod produs: Paralela-0138
Disponibilitate: In stoc Discount: 20%

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier sau Posta Romana in orice localitate din tara.

Pentru comenzile de pana la 200 lei costul transportului este de:

• 12.99 lei/colet prin Posta Romana

În prezenta lucrare elevii care susţin Bacalaureatul sau care se pregătesc pentru fazele Olimpiadei de economie, precum şi candidaţii la admiterea în învăţământul superior (Facultatea de Drept, şcoala Naţională de ştiinţe Politice şi Administrative, Universitatea Politehnică Bucureşti) găsesc, pe lângă testele de evaluare, un inventar complet al conceptelor şi problemelor de bază ale fiecărei teme, o secţiune de explicare prin concretizare a unor cunoştinţe din corpul temei, o secţiune destinată evidenţierii şi lămuririi unor erori sau confuzii frecvente făcute de către elevi şi o secvenţă în care sunt formulate câteva principii sau sfaturi pentru viaţă, căi de acţiune ce rezultă din informaţiile studiate. Unele dintre explicaţii sunt însoţite şi de exemple numerice, de rezolvarea unor probleme.

Produse asemanatoare
Recent adaugate
Dimineata pierduta Editia de buzunar
Din lumea celor care nu cuvanta