tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

Fizica - Culegere de probleme propuse si rezolvate pentru clasa a X-a Bacalaureat. Editie completa Rasfoieste

Editura: Tamar
Autor(i) Mihaela Chirita
Categoria: BacalaureatAuxiliare scolare Clasa a-X-aFizicaFizicaFizica
ISBN: 978-606-8010-53-3
Cod produs: Tamar-0018
An Aparitie: 2016

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti si prin Posta Romana la nivel national, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier in orice localitate din tara.

• 11.99 lei/colet prin Posta Romana

Aceasta culegere de probleme se adreseaza atat elevilor de clasa a X-a cat si elevilor care se pregatesc sa sustina un examen la termodinamica sau electricitate.

Ca sa puteti sa rezolvati problemele trebuie sa cunoasteti teoria din manualul de clasa a X-a. Incercati sa rezolvatiproblemele in ordinea propusa (gradual). Pentru a obtine o pregatire minima este necesar sa rezolvati prima treime a problemelor din fiecare capitol. Pentru a obtine o pregatire medie trebuie sa rezolvati si a doua treime din problemle propuse.

In general problemele de la sfarsitul fiecarul caitol au un grad mai mare de dificultate si se adreseaza elevilor care vor sa cunoasca foarte bine aceasta materie.

In speranta ca v-am venit in ajutor va urez bafta.

Mihaela Chirita

Produse asemanatoare
Recent adaugate
Rosie si Buttercup