tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

Clasa I

Motanul incaltat..
A fost odata un morar care avea trei fii, iar la moartea lui el le-a impartit tot ce avea in acest f..
Povestea lui Harap-Alb..
Amu cica era odata intr-o tara un crai care avea trei feciori. Si craiul acela mai avea un frate mai..
Povesti alese - Hans Chr..
Copil fiind, Hans Christian Andersen era aproape la fel de sarac ca si mica vânzatoare de ..
Prințul Miorlau..
Prințul Miorlau -Poezii Nina Cassian CUPRINS Martie Învățătoarea Prințul Miorlau Visul lui Fănel Liz..
Poezii - Mihai Eminescu..
BIBLIOGRAFIE SCOLARA • CLASICI ROMANI Exista anumite carti inegalabile, esentiale, care fac parte di..
10 catei, 10 mate si alt..
Pentru ca nu prea-i placeau cartile de citire de pe vremea lui, Arghezi a vrut sa scrie el insusi un..
Micul Print - editie col..
Fenomen editorial, "Le Petit Prince" (Micul Print), de Antoine de Saint-Exupery, reprezinta opera li..
Nic Nastrusnic..
Nic e mare nastrusnic. Mama si tatal lui sunt atat de obisnuiti cu nazdravaniile pe care le face, in..
Povesti piezise de la Sc..
In loc sa aiba un etaj si treizeci de clase una dupa alta, are treizeci de etaje cu cate o clasa pe ..
Pachet Lecturi pentru co..
Povesti ilustrate pachet..
..
Aventurile lui Habarnam ..
In Orasul Florilor, locuitorii sai prichindei au nume care spun totul despre talentele, ocupatiile..
Baba Iarna intra-n sat s..
Ninge Baba Dochia Scrisoare La drum Uite vine Mos Crãciun Matisorii A-nflorit o pã..
Calatoriile lui Gulliver..
Gulliver in Tara Piticilor Gulliver in Tara Uriasilor Gulliver in Laputa Gulliver in Tara Yahunilor ..
Iarna pe ulita. Versuri..
Cuprins: BALADE ŞI IDILE, FIRE DE TORT, ZIARUL UNUI PIERDE-VARĂ ..
Cuprins: BALADE ŞI IDILE, FIRE DE TORT, ZIARUL UNUI PIERDE-VARĂ ..
Pinocchio..
..
Poezii alese - Otilia Ca..
 Seria Poeți mari pentru cei mici este o serie prin care ne propunem sa aducem mai aproape de c..
Povestile copiilor - Fra..
Doi frati, profesori la Universitatea din Gotingen, filozofi eminenti, autori a numeroase studii lin..
Printul fericit..
"Printul fericit" da titlul unei lucrari deosebite a lui Oscar Wilde, renumit scriitor si ..
Poezii - Vasile Alecsand..
La gura sobei Asezat la gura sobei noaptea pe cand viscoleste Privesc focul, scump tovaras, care ves..

e-librariescolara.ro © 2022