tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

Clasa a II-a

Basme Victor Eftimiu..
Basmele omului..
Cuprins :l Fisa biobibliografica Bob-de-grau Buruiana neagra Povestea cantecului Hans si..
Bunicul. Bunica..
Pentru ca suntem intr-o lume in mers alert, putem pierde placerea de a citi carti. Totusi, existenta..
Momente si schite - I.L...
Plasata în colectia Clasici Români cartea de fata se alatura celorlalte prin care se valorifica pote..
Povestea ursului cafeniu..
Povestea ursului cafeniu. Povestea crocodilului care plangea – Vladimir Colin Cartea Povestea ursulu..
Poezii - Mihai Eminescu..
BIBLIOGRAFIE SCOLARA • CLASICI ROMANI Exista anumite carti inegalabile, esentiale, care fac parte di..
A doua carte cu Apolodor..
Apolodor, pinguinul calator, Amedeu, cel mai cumsecade leu, si cangurul Ilie sunt foarte buni priete..
Din lumea celor care nu ..
"Este o adevarata placere sa întâlnesti astazi în literatura noastra, prinse cu atâta iscusinta, cli..
Poezii - Nina Cassian..
Nina Cassian (prenumele la nastere: Renée Annie) poeta, prozatoare si traducatoare, s-a nascut pe 27..
Taraundevinerierajoi, an..
Editia a doua a antologiei Taraundevinerierajoi de Octav Pancu-Iasi repune in circulatie o carte car..
Vrajitorul din Oz..
A murit Luchi… (editia..
Avem cu toţii cărţi care ne-au marcat copilăria. Pentru cei mai mulţi dintre părinţii de astăzi, A m..
Aventurile lui Habarnam ..
In Orasul Florilor, locuitorii sai prichindei au nume care spun totul despre talentele, ocupatiile..
Baba Iarna intra-n sat s..
Ninge Baba Dochia Scrisoare La drum Uite vine Mos Crãciun Matisorii A-nflorit o pã..
Cantece de primavara. Ve..
Din cuprins: Vesele semnale Aprilie Bunica Cantec Revedere Furtuna Cobzarul Haiducul Reinviere De sa..
Catelusul schiop si alte..
CUPRINS Aceasta carte de poezii ilustrata este potrivita pentru copiii de varste mici, fiind instrum..
Iarna pe ulita. Versuri..
Cuprins: BALADE ŞI IDILE, FIRE DE TORT, ZIARUL UNUI PIERDE-VARĂ ..
Cuprins: BALADE ŞI IDILE, FIRE DE TORT, ZIARUL UNUI PIERDE-VARĂ ..
Povesti, Povestiri, Amin..
Amintirile din copilarie reprezinta partea cea mai personala a operei lui Creanga. Acestea i-au stab..
Versuri si desene pentru..
Cartea cu jucarii..
„Nicio jucarie nu e mai frumoasa ca jucaria de vorbe. Copiii, ca si oamenii mari, sunt mai simtitori..

e-librariescolara.ro © 2022