tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

Categoria: EducativAuxiliare scolare Clasa a-VIII-aBiologie
Cod produs: Corint-2066
An Aparitie: 2020

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier sau Posta Romana in orice localitate din tara.

Pentru comenzile de pana la 200 lei costul transportului este de:

• 12.99 lei/colet prin Posta Romana

Biologie caietul elevului pentru clasa a VIII-a

Biologie. Caietul elevului pentru clasa a VIII-a, conceput pe baza noii programe de biologie, cuprinde teme diverse, de la activitati de invatare la exercitii, exprimarea unor pareri, teme de portofoliu, rezolvarea unor jocuri interactive, interpretarea unor grafice, scheme etc., dar si cateva pagini libere unde fi ecare elev isi poate exprima creativitatea sau poate realiza alte teme propuse de profesorul de la clasa. Astfel, invatarea diverselor notiuni devine mai usoara simai placuta. Datorita formei atractive in care este conceput, cu sublinieri, culori captivante si imagini sugestive, caietul poate fi pastrat si utilizat si in anii urmatori, pentru reactualizarea cunostintelor. Testele de evaluare vor putea fi rezolvate de elev direct in caiet, apoi pot fi utilizate pentru evaluare si notare, autoevaluare sau interevaluare. Lucrarea se remarca si printr-o colectie de filmulete didactice care pot fi vizualizate, accesand linkurile tematice prin intermediul unor coduri QR, de pe orice dispozitiv mobil dotat cu camera video si acces la internet.

Produse asemanatoare
Recent adaugate
Ziua de nastere a lui Elmer
Voi avea grija de tine