tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

Elefantul
Editura: Elicart
Autor(i) Alexandr Kuprin
Categoria: EducativAuxiliare scolare Clasa pregatitoareComunicare in Limba Romana
ISBN: 978-606-768-071-3
Cod produs: Elicart-107
Format: 20 x 28 cm

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti si prin Posta Romana la nivel national, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier in orice localitate din tara.

• 11.99 lei/colet prin Posta Romana

Elefantul

Micuta Nadia este bolnava. Nu o doare nimic, dar este foarte trista si tare plictisita. Nu o mai atrag nici papusile preferate, nici cele mai interesante jocuri, nu mai vrea sa manance nici inghetata, nici prajituri delicioase. Mama si tatal ei sunt dispusi sa ii indeplineasca orice dorinta, sa o binedispuna in orice fel, doar pentru a-i alunga plictiseala si a-i readuce zambetul pe buze. Din pacate, fetita nu isi doreste nimic! Asta pana intr-o buna dimineata, cand Nadia se trezeste ceva mai vesela si o intreaba pe mama ei:„Mama... as putea primi... un elefant? Doar ca nu il vreau pe acela desenat in carte... Eu mi-as fi dorit un elefant adevarat!” Ce parere aveti: oare i se va indeplini dorinta? Credeti ca parintii ei chiar ii vor cumpara un elefant adevarat? Raspunsul il veti afla citind aceasta poveste fermecatoare!

Produse asemanatoare
Recent adaugate
Educatia timpurie Probleme si solutii
AutoCad-ul in trei timpi Initiere, utilizare, performanta (editia a V-a)