tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

Atlas scolar de biologie. Functiile de relatie si de reproducere in lumea vie

Editura: Corint
Autor(i) Silvia OlteanuIuliana TanurCamelia ManeaFlorina MiricelȘtefania Giersch
Categoria: Enciclopedii. Atlase. AlbumeAtlase
Cod produs: Corint-1901
An Aparitie: 2019

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit in Bucuresti, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier sau Posta Romana in orice localitate din tara.

Pentru comenzile de pana la 200 lei costul transportului este de:

• 8.99 lei/colet prin curier in Bucuresti
  • 9.99 lei/colet prin curier in Otopeni, Pipera, Voluntari, Pantelimon, Dobroiesti, Popesti-Leordeni, Magurele, Bragadiru, Chiajna, Chitila, Buftea, Dudu, Rosu
  • 14.99 lei/colet prin Posta Romana

Atlas scolar de biologie. Functiile de relatie si de reproducere in lumea vie

Realizată în concordanță cu obiectivele noii programe școlare de biologie, lucrarea se adresează, în special, elevilor de clasa a VII-a. Biologie. Atlas şcolar. Funcţiile de relaţie şi de reproducere în lumea vie este realizat în concordanţă cu obiectivele noii programe şcolare de biologie. Lucrarea se adresează în special elevilor de clasa a VII-a, fiind un excelent instrument de lucru acasă sau la şcoală, atât pentru aceştia, cât şi pentru profesorul de biologie. Prin conţinutul ştiinţific prezentat într-o succesiune logică, accesibilă, prin textele explicative susţinute de imagini corespunzătoare, prin bogatul material ilustrativ care detaliază atât alcătuirea organismelor vii, modul în care se realizează funcţiile acestora, cât şi numeroasele adaptări la diferite medii de viaţă, atlasul trezeşte curiozitatea şi facilitează învăţarea. În afară de acurateţea şi claritatea limbajului, a materialului ilustrativ consistent, lucrarea se remarcă şi printr-o colecţie de filmuleţe didactice care transpun în imagini textele prezentate. Acestea pot fi vizualizate, accesând linkurile tematice prin intermediul unor coduri QR, de pe orice dispozitiv mobil dotat cu cameră video şi acces la internet.

Produse asemanatoare
Recent adaugate