tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

ISBN: 978-973-47-3252-4
Cod produs: Paralela-599
An Aparitie: 2019

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti si prin Posta Romana la nivel national, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier in orice localitate din tara.

• 11.99 lei/colet prin Posta Romana

Exercitii practice de limba si literatura romana. Caiet de lucru. Clasa a VI-a

Avizat M.E.N. conform O.M. nr. 3030/04.04.2018 Lucrarea se pliaza perfect pe noutatile din curriculum pentru clasa a VI-a (noile planuri‑cadru, noua programa si noile manuale) si contribuie substantial la formarea de competente reale privind disciplina limba si literatura romana, fiind de fapt o varianta prietenoasa si atractiva, utila nu doar elevilor si profesorilor, ci si parintilor interesati de progresul propriilor copii.Recomandarea noastra este de a utiliza acest auxiliar care, prin structura si continut, prin exercitiile diferentiate propuse si aplicate particularitatilor de varsta ale elevilor, poate fi considerat o forma dezvoltata de parcurgere a programei, astfel incat orice activitate de evaluare aplicata elevilor va dovedi faptul ca ei au atins performante maxime, in primul rand pentru ca au fost sprijiniti de o carte scrisa cu har pentru ei, de dascali creativi, cu experienta in activitatea la catedra.

Produse asemanatoare
Recent adaugate
Geografie manual pentru clasa a VIII-a, autor Catalina Sandulache
Vlogger la 13 ani sau Buncarul cu bunataturi trasnite