Limba si literatura romana manual pentru clasa a VI‑a Editia 2023

Cod produs: Intuitext-6-04
An Aparitie: 2023

Oferta speciala

La fiecare carte comandata din categoria "Carti pentru premii" primiti GRATUIT o diploma la alegere in limita stocului.

Lista diplomelor disponibile o veti regasi aici Diplome scolare

La comenzile de carti din categoria "Carti pentru premii", pe langa diploma cadou si reducerea afisata in site, primiti urmatoarele reduceri suplimentare:

- Pentru comenzi mai mari de 700 lei - reducere 5%

- Pentru comenzi mai mari de 1000 lei - reducere 10%

Aceste reduceri se aplica automat in cosul dumneavoastra de cumparaturi.

Va rugam ca la finalizarea comenzii sa specificati modelul de diploma dorit in campul "Comentariile dumneavoastra"

Suntem prezenti si in SEAP/SICAP

Limba si literatura romana manual pentru clasa a VI‑a Editia 2023

Manualul Intuitext Limba si literatura romana pentru clasa a VI-a  Lucrarea poate fi regasita atat in varianta tiparita, cat si in varianta digitala, acestea fiind concepute in asa fel incat sa respecte programa scolara actuala si continutul stiintific. Manualul tiparit este impartit in mai multe unitati de invatare, prezentate sub forma unor lectii de predare, recapitulare, evaluare. Varianta digitala pune accent pe elementele virtuale (animate, interactive) si il ajuta pe elev sa aiba o experienta de invatare complexa, potrivit varstei. Manualul digital include 84 de imagini, 51 de animatii si 26 de exercitii interactive. Fiecare lectie este impartita in momente de invatare si mini-sectiuni suplimentare: Descopera orizontul textului! – contineexercitii care il ajuta pe elev sa patrunda in universul textului. Exploreaza lumea textului! – contine activitati care ajua elevul sa inteleaga textul. Experimenteaza dincolo de text! – propune sarcini de lucru care stimuleaza creativitatea elevului. Aminteste-ti! – face referire la concepte/notiuni studiate in anii anteriori pentru a constitui baza descoperirii unor informatii noi. Descopera! – indeamna elevul sa descopere lucruri noi in situatii de comunicare diverse. Important – contine informatiile principale si exemple utile in cadrul lectiilor. Exerseaza! – solicita elevului sa realizeze activitatile propuse, folosind modelele propuse.   Mini-sectiunile suplimentare sunt:  Observ! – unde elevul poate aprecia ce a lucrat si cum s-a comportat. Portofoliu – indeamna elevul sa isi organizeze lucrarile si sa vina cu idei ingenioase.  Investigatie – unde elevul cerceteaza o situatie respectand instructiunile si aratandu-si priceperea. Proiect tematic – propune sarcini de lucru individuale sau in echipa pentru obtinerea unor produse unice. Autoevaluare – unde elevul isi apreciaza rezultatele si identifica dificultatile pe care le-a intalnit.  Exerseaza! – solicita elevului sa realizeze activitatile propuse, folosind modelele propuse.

Diploma cadouPrisaca
Diploma cadouCartea mea frumoasa