tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

ISBN: 978-1-84216-723-6
Cod produs: Uniscan-102
Disponibilitate: In stoc Discount: 10%

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti si prin Posta Romana la nivel national, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier in orice localitate din tara.

• 11.99 lei/colet prin Posta Romana

Curs limba engleza Click on 3 Manualul elevului

Curs general pentru invatarea limbii engleze, nivel gimnazial, clasa a VII-a, este structurat in 5 module, fiecare incluzand 2 unitati de invatare. Fiecare modul dezvolta o anumita tema,intr-un mod atractiv prin intermediul ilustratiei, a tematicii si a modului de abordare a acesteia. Manualul dezvolta cele patru abilitati: vorbire, citire, scriere, ascultare, prin intermediul unor activitati interactive, redarea unor dialoguri si situatii din viata reala, descrieri, jocuri de rol, texte din surse contemporane, redactare de paragrafe, activitati de proiect, sectiuni de pronuntie si intonatie etc. Fiecare unitate se incheie cu o sectiune denumita ce steste intr-un cuvant ce contine proverbe din cultura anglofona, stimuland discutia libera, si cu o activitate de scriere, iar fiecare modul se termina cu o sectiune de recapitulare si autoevaluare. Interesul pentru invatarea limbii engleze este starnit si sustinut si prin intermediul ghidului ce contine informatii de cultura generala din universul anglofon. Include romanul adaptat, The Adventures of Huckleberry Finn, relatat in 10 episoade de benzi desenate, cantece, glume si jocuri, precum si sectiuni de teorie si exemple din gramatica limbii engleze si o lista de cuvinte noi. Manualul este conceput conform principiilor Cadrului European de Referinta, nivelul pre-intermediar (B1), si este aprobat de Ministerul Educatiei si Tineretului pentru clasa a IX-a, L2 si a X-a, L3, si pentru clasele a IX-a si a X-a de SAM.

Produse asemanatoare
Recent adaugate
Limba moderna engleza caiet de lucru pentru clasa a II-a
Limba si literatura romana Ghid complet pentru Evaluarea Nationala clasa a VIII-a