Chimie C3 manual pentru clasa a XI-a

Cod produs: Art-144
An Aparitie: 2011

Chimie C3 manual pentru clasa a XI-a

Manualul acesta te va ajuta: Sa cunosti substantele organice, sa inveti sa le scrii formulele si sa le intelegi proprietatile fizice si chimie; Sa descoperi fenomene si procese noi; Sa verifici prin experiment valabilitatea regulilor si a legilor, sa le intelegi prin explicatii logice si pe baza de exemple; Sa afli de existenta unor materiale noi sau despre compozitia unora uzuale; Sa iti apreciezi cunostintele prin rezolvarea de exercitii, probleme si teste.

e-librariescolara.ro © 2019