tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

Megasales

Aventurile lui Huckleber..
Huckleberry Finn si prietenul sau Jim, un sclav fugar, calatoresc pe fluviul Mississippi pe o plu..
Drama Casei Timoteu..
In proza anul 1941 a adus o consacrare prin romanul „Drama casei Timoteu”, semnat de Mircea Streinul..
Frankenstein - editie bi..
Viktor Frankenstein, un talentat student la medicina, a descoperit secretul aducerii la viata a m..
Ghicește-mi in cafea..
CUPRINS: Ghiceste-mi in cafea; Disparitia lui Max Edelstein „Depou de masini agricole”„La incercarea..
In caruselul vacantei fi..
Este un remarcabil suport pentru activitatea independentă a elevilor şi pentru învăţarea continuă ..
Ion Aluion..
Cunoscut ca unul dintre cei mai valorosi poeti tineri, autor al mai multor culegeri de aleasa simtir..
La „Grandiflora” și..
La „Grandiflora”FrigulUratulIn goanaIntamplarea ..
La „Grandiflora”FrigulUratulIn goanaIntamplarea ..
Lupul din Țara Hutulilo..
Mircea Streinul e un autor clasic. Un scriitor de masura antica. In conceptie, ca si in mestesug.&nb..
Mite - Eugen Lovinescu..
„Modelul erotic spiritualizat propus, asadar, de Lovinescu - un Eminescu care n-a iubit femei cu bio..
Nero - Brac german..
Si eu vad, in fiecare noapte geroasa, cum crapa fructele ramase pe crengi in gradina mea din Colares..
Bazat pe 1 recenzii.
Robinson Crusoe - editie..
Cand tanarul Robinson Crusoe fuge de acasa pe mare in cautarea aventurii, are parte de mai mult d..
Soarele rasare noaptea..
Intr-un garçon murdar, Stan Nimeni vedea un palid print rilkeian; in bubele gretoase ale unui cerset..
Vizuina luminata..
Vizuina luminata este un jurnal de sanatoriu in care decelarea realitatii devine o problema de exist..
52 de trucuri care te aj..
Intre inmultiri, o poezie de invatat, figuri geometrice, date istorice, gramatica si altele, temele ..
Agramatica..
Abaterile de la norma literară, comentate în precedenta carte, Like Gramatica, proveneau dintr-o sin..
Aventurile lui Fram, urs..
E curajos, e năzdrăvan, e talentat, e prietenos și se dovedește întotdeauna de ajutor la greu el est..
Aventurile lui Fram, urs..
E curajos, e năzdrăvan, e talentat, e prietenos și se dovedește întotdeauna de ajutor la greu el..
Baiatul care a secat mar..
MicuțulMarcel adora să construiască superbe castele de nisip, însă refluxul îidistrugea mereu constr..
Baiatul care a stins soa..
Micuţul Marcel nu doar iubea Îngheţata, era absolut înnebunit după ea! Din momentul în care se tr..
Cainii si pisicile - Pri..
Seria Nemi Explorator cuprinde titluri care exploreaza lumea naturala, de o maniera accesibila si pr..

e-librariescolara.ro © 2022