tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

Muzica si miscare caiet cls a IV-a (dupa manual cdp) Rasfoieste

Muzica si miscare caiet cls a IV-a (dupa manual cdp)
Editura: Cd Press
Autor(i) Lacramioara Ana PauliucCostin Diaconescu
Categoria: EducativAuxiliare scolare Clasa a-IV-aMuzica si miscareClasa a-IV-a
ISBN: 978-606-528-316-9
Cod produs: Cdpress-032
Planificare: Descarca
An Aparitie: 2016

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier sau Posta Romana in orice localitate din tara.

Pentru comenzile de pana la 200 lei costul transportului este de:

• 12.99 lei/colet prin Posta Romana

Muzica si miscare caiet cls a IV-a (dupa manual cdp)

Caietul multifunctional de Muzica si miscare, clasa a IV-a este structurat ca un suport pentru Muzica si miscare. Manual pentru clasa a IV-a, Editura CD PRESS, castigator pe locul I la licitatia MENCȘ. Poate fi utilizat ca auxiliar pentru oricare dintre manualele aprobate de MENCȘ, atat de elevi de la invatamantul teoretic si vocational, cat si de persoane care doresc sa se initieze in tainele muzicii. Manualul digital de Muzica si Miscare pentru clasa a IV-a si Ghidul cadrului didactic pot fi accesate online, gratuit, pe www.manuale.cdpress.ro. Manualul digital include aplicatia multimedia Pianul virtual©, precum si numeroase piese muzicale suport, jocuri si materiale video. Caietul contine exercitii ritmice si melodice simple si atractive, numaratori si cantece preluate din folclorul copiilor. La sfarsitul auxiliarului au fost inserate pagini cu portative libere, ideale pentru exersare. Ca o noutate a unui auxiliar de muzica, in interior veti gasi un captivant Joc de carti muzicale.

Produse asemanatoare
Recent adaugate