Puiul. Nicusor Rasfoieste

Cod produs: Cartex-280
Format: 210X297

Puiul. Nicusor

Puiul.Nicusor – I.Al.Bratescu-Voinesti Puiul Nicusor este o poveste adaptata pentru copiii din clasele mici, care abia au invatat sa citeasca. Ilustratiile colorate stimuleaza creativitatea copiilor, care pot vizualiza mai usor firul povestii. Textul cartii are un format mare si este structurat pe paragrafe carora le corespund ilustratii specifice, facand cartea usor de urmarit de cititorii incepatori. Aceasta carte este ideala pentru parintii care vor sa le citeasca copiilor petrecand timp de calitate cu ei si ajutandu-i sa isi dezvolte imaginatia.

e-librariescolara.ro © 2019