Cadouri

Diploma gratuita la alegere vezi modelele disponibile aici

Shai si Emmie joaca intr-un musical! Rasfoieste

Editura: Aramis
Autor(i) Quvenzhane Wallis
Categoria: Carti pentru premiiFictiune pentru copiiLiteratura universala
Traducator: Teodora Tomes-Zaharia
ISBN: 978-606-009-016-8
Cod produs: Aramis-1835
An Aparitie: 2018

Oferta speciala

La fiecare carte comandata din categoria "Carti pentru premii" primiti GRATUIT o diploma la alegere in limita stocului.

Lista diplomelor disponibile o veti regasi aici Diplome scolare

La comenzile de carti din categoria "Carti pentru premii", pe langa diploma cadou si reducerea afisata in site, primiti urmatoarele reduceri suplimentare:

- Pentru comenzi mai mari de 700 lei - reducere 5%

- Pentru comenzi mai mari de 1000 lei - reducere 10%

Aceste reduceri se aplica automat in cosul dumneavoastra de cumparaturi.

Va rugam ca la finalizarea comenzii sa specificati modelul de diploma dorit in campul "Comentariile dumneavoastra"

Suntem prezenti si in SEAP/SICAP

Shai si Emmie joaca intr-un musical!

Când Shai Williams, cea mai bună elevă din clasa a treia la actorie, pierde rolul principal din celebrul musical de la sfârșitul anului totul se duce de râpă. Și, colac peste pupăză, Shai primește sarcina de a o ajuta să-și intre mai bine în pielea personajului pe cea care i-a furat rolul – noua lor colegă. Acesta este sfârșitul lumii lui Shai. Mai ales că treaba asta cu ajutatul noii venite nu e un lucru foarte ușor. Crezi că e ușor să-i dai lecții de actorie unei fete care tocmai s-a întors de la Hollywood? Intră și tu în lumina reflectoarelor și descoperă cum răbdarea și dăruirea pot schimba un simplu rol într-un spectacol de prietenie. _____________ Shai și Emmie joacă într-un musical! este prima carte a lui Quvenzhané Wallis, o actriță nominalizată la Premiul Oscar pentru rolul ei din filmul de debut, Tărâmul viselor. La scurtă vreme după această nominalizare, tânăra actriță a primit Globul de Aur pentru interpretarea din filmul Annie. A jucat în mai multe filme, printre care 12 ani de sclavie, Profetul, Totul despre tata. Locuiește împreună cu familia ei în Louisiana. Nancy Ohlin a scris peste o sută de cărți pentru copii, adolescenți și adulți. Locuiește în Ithaca, New York, împreună cu familia (care este formată dintr-un profesor, un student la Școala Juilliard, un viitor veterinar-supererou-scriitor și o mulțime de animale de companie). Înainte de a pleca la Institutul Pratt din New York, unde a obținut un certificat de maestru în ilustrație, Sharee Miller a crescut pe insula Saint Thomas. Deși a rămas în New York, în ilustrațiile ei încă se văd influențele cromatice ale insulei unde a copilărit.

Diploma cadouPrisaca
Diploma cadouCartea mea frumoasa