Admitere academia de politie

Sinteze de istorie si ap..
Lucrarea de fata isi propune sa fie un sprijin util tuturor elevilor care se pregatesc pentru admite..
Istoria romanilor. Notiu..
Include si subiecte date in anii: 2010 - 2019 la: Academia de Politie Scoala de agenti de peni..
Teste grila de istorie p..
Prezenta lucrarea a fost astfel conceputa incat sa sprijine pregatirea candidatilor la concursul de ..
Gramatica limbii romane ..
Aceste doua volume ar putea fi numite "Gramatica limbii romane fara meditator", deoarece sunt un aju..
Gramatica limbii romane ..
2700 de exercitii tip gr..
Lucrarea de fata se adreseaza in special tinerilor ce doresc sa studieze in cadrul scolilor de subof..
Admitere la academia de ..
Lucrarea cuprinde: - sintezele celor noua teme pe baza tuturor manualelor alternative - cronologie s..
Gramatica limbii romane ..
Această carte a avut un parcurs pe care nu l-am sperat, la prima ei apariție. A ajuns acum, iată, la..
Istorie ghid de pregatir..
Limba engleza. Pregatire..
Lucrarea se adreseaza candidatilor care isi incep cariera militara sau care sunt deja cadre ale Arma..
Limba franceza. Gramatic..
Cartea de fata constituie o metoda de pregatire utila si o posibilitate de (auto)evaluare eficienta ..
Limba si literatura roma..
Structurată în două părţi (una de exerciţii recapitulative şi alta de evaluări sumative), lucrarea..
Teste de istorie pentru ..
Lucrarea de fata se adreseaza candidatilor care se pregatesc pentru concursul de admitere la Aca..
Teste de istorie pentru ..
Prezenta lucrare de adresează candidaților care se pregătesc pentru a deveni studenți la Academia de..
DEX - Dictionarul explic..
Aceasta noua editie a III-a, revazuta si adaugita, a Dictionarului explicativ al limbii romane, elab..
EVALUARE prin teste gril..
Lucrarea „Evaluare prin teste-grilă“ abordează sistematizat materia pentru bacalaureat şi admitere l..
Fizica - Breviar teoreti..
Aceasta lucrare se adreseaza candidaṭilor la concursurile de admitere in ṣcolile militare de maiṣtri..
Istorie - 50 de teste pe..
Cea mai buna modalitate de a invata istoria pentru admiterea la Academia de Politie, Facultatea de A..
Istorie - manual pentru ..
Manualul de Istorie pentru clasa a XII-a, a fost aprobat prin Ordinul Ministrului Educatiei, Cerceta..
Istorie -Teste pentru ad..

e-librariescolara.ro © 2021