Admitere academia de politie

Sinteze de istorie si ap..
Lucrarea de fata isi propune sa fie un sprijin util tuturor elevilor care se pregatesc pentru admite..
Istoria romanilor. Notiu..
Include si subiecte date in anii: 2010 - 2019 la: Academia de Politie Scoala de agenti de peni..
Teste grila de istorie p..
Prezenta lucrarea a fost astfel conceputa incat sa sprijine pregatirea candidatilor la concursul de ..
Gramatica limbii romane ..
Aceste doua volume ar putea fi numite "Gramatica limbii romane fara meditator", deoarece sunt un aju..
Gramatica limbii romane ..
2700 de exercitii tip gr..
Lucrarea de fata se adreseaza in special tinerilor ce doresc sa studieze in cadrul scolilor de subof..
Admitere la academia de ..
Lucrarea cuprinde: - sintezele celor noua teme pe baza tuturor manualelor alternative - cronologie s..
Gramatica limbii romane ..
Această carte a avut un parcurs pe care nu l-am sperat, la prima ei apariție. A ajuns acum, iată, la..
Istorie teste grila pent..
..
..
Limba si literatura roma..
Structurată în două părţi (una de exerciţii recapitulative şi alta de evaluări sumative), lucrarea..
Matematica pentru admite..
Testele din această culegere au la bază testele propuse la examenul de admitere în colegiile milit..
Teste de istorie pentru ..
Lucrarea de fata se adreseaza candidatilor care se pregatesc pentru concursul de admitere la Aca..
EVALUARE prin teste gril..
Lucrarea „Evaluare prin teste-grilă“ abordează sistematizat materia pentru bacalaureat şi admitere l..
Gramatica limbii romane ..
Aceasta lucrare, ajunsa la cea de a noua editie, a avut un parcurs pe care nu l-am sperat la inceput..
Istorie - 50 de teste pe..
Cea mai buna modalitate de a invata istoria pentru admiterea la Academia de Politie, Facultatea de A..
Limba Romana. Teste gril..
Lucrarea se adresează absolvenţilor de liceu care doresc să susţină examen de admitere la Academia d..
Teste grila de gramatica..
Cele saisprezece teste de gramatica urmaresc sa-i ajute, pe cei care se pregatesc, sa-si perfectione..
Teste grila de gramatica..
Acesta editie a testelor de gramatica face corp comun cu testele de limba engleza, considerand ca ma..
Gramatica limbii romane ..
Aceasta carte a avut un parcurs pe care nu l-am sperat, la prima ei aparitie. A ajuns acum, iata, la..
TEST YOUR ENGLISH! Grama..
Test Your English! este o culegere de 50 de teste-grilă ce au fost concepute respectând Programa şco..

e-librariescolara.ro © 2020