Limba engleza L1 - Caietul elevului pentru clasa a V-a Rasfoieste

Limba engleza L1 - Caietul elevului pentru clasa a V-a
Editura: Corint
Autor(i) Simona DrulaCorina DumitrescuNiky PaulaGheorghe Adriana Giurgi
Categoria: EducativAuxiliare scolare Clasa a-V-aEnglezaAuxiliare compatibile manuale MinisterClasa a-V-aEnglezaPromotie 2 + 1
Cod produs: Corint-1606
An Aparitie: 2017
Format: 20,5 x 26 cm

Limba engleza L1 - Caietul elevului pentru clasa a V-a

Limba moderna 1 – limba engleza. Caietul elevului pentru clasa a V-a este un util instrument de invațare si are menirea sa il ajute pe elev sa completeze si sa aprofundeze conținuturile stiințifice predate in manualul de limba engleza propus de Editura Corint, desi poate fi folosit si independent de acesta, de catre toți aceia care doresc sa isi consolideze cunostințele. Caietul este realizat de acelasi colectiv de autoare care au imbinat pragmatismul oferit de bogata experiența didactica si capacitatea de a inova pentru a le oferi elevilor de clasa a V-a, dar si profesorilor si parinților acestora, o metoda moderna, interactiva si (de ce nu?) amuzanta de dobandire a tuturor competențelor lingvistice necesare comunicarii orale si in scris in limba engleza cerute de noua programa. Caietul elevului... reuseste sa devina si un mod excelent de a transforma invațarea intr-una dintre cele mai placute si interesante activitați, caci exercițiile si activitațile sale de invațare sunt insoțite de jocuri amuzante, care recapituleaza si consolideaza cunostințele dobandite in cel mai distractiv mod cu putința.