tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

Atlasul corpului uman

Editura: Corint
Categoria: EducativAuxiliare scolare Clasa a-XII-aEnciclopedii. Atlase. AlbumeAtlaseBiologieAtlase scolare
ISBN: 978-973-135-590-0
Cod produs: Corint-0063
An Aparitie: 2011

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier sau Posta Romana in orice localitate din tara.

Pentru comenzile de pana la 200 lei costul transportului este de:

• 12.99 lei/colet prin Posta Romana

Atlasul corpului uman

V-ati intrebat vreodata care este structura scoartei cerebrale si in ce mod transmite sistemul nervos mesajele senzoriale catre creier? Sau care este diferenta dintre craniul unui adult si cel al unui nou-nascut? Cum (si de ce) este produsa saliva? In Atlasul corpului uman. Structura si functiile organismului profesorul Peter Abrahams va raspunde la aceste intrebari si la multe altele intr-un ghid fascinant si accesibil care va ajuta sa intelegeti complexitatea structurii corpului omenesc si modul de functionare a intregului organism. Cartea descrie componentele acestuia de la cap la degetele membrelor inferioare si este structurata in noua capitole intitulate: capul gatul toracele membrele superioare abdomenul sistemul reproducator bazinul membrele inferioare sistemul corpului uman. Fiecare sectiune include imagini color detaliate peste 400 in tot volumul care fac textul accesibil si care sunt insotite de adnotari suplimentare despre oase muschi organele interne vasele de sange si nervi oferindu-va posibilitatea de a va forma rapid o imagine completa despre o anumita zona a corpului. Atlasul corpului uman. Structura si functiile organismului este o lucrare de referinta atat pentru cei care studiaza sau predau anatomia omului - elevi studenti profesori - cat si pentru cultura generala a cititorului nespecializat.

Produse asemanatoare
Recent adaugate
Din lumea celor care nu cuvanta
Coloram si invatam - Iepurasul de Paste