tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

Consiliere si dezvoltare personala manual pentru clasa a VIII-a
Editura: Corint
Autor(i) Mihaela Nicoleta NeaguEcaterina Diana Aprodu
Categoria: EducativManuale scolareClasa a-VIII-aConsiliere si dezvoltare personala
Cod produs: Corint-2065
An Aparitie: 2020

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier sau Posta Romana in orice localitate din tara.

Pentru comenzile de pana la 200 lei costul transportului este de:

• 12.99 lei/colet prin Posta Romana

Consiliere si dezvoltare personala manual pentru clasa a VIII-a

Elevii sunt invitati intr-o calatorie extraordinara pe drumul cunoasterii, presarata cu experiente inedite de invatare. Vor exersa procesul luarii de decizii corecte in viata personala si profesionala, prin: • metode inedite care invita la reflectie, cunoastere, autocunoastere si intercunoastere; • aplicatii digitale interactive; • modalitati originale de aprofundare a tematicilor abordate; • teme de reflectie ce permit aplicarea personalizata a informatiilor asimilate. MIHAELA NICOLETA NEAGU, profesor gradul I, doctor, este licentiata in Sociologie–Psihologie, inspector general MEN, sef birou Educatie Incluziva, coordonator al CJRAE/CMBRAE in cadrul MEN, director al Unitatii de Finantare a invatamantului Preuniversitar, director CJRAE Bacau, autor de carti, articole si studii de specialitate. ECATERINA DIANA APRODU, profesor gradul I, coordonator al Centrului Judetean de Asistenta Psihopedagogica Bacau, este licentiata in Psihologie, cu master in „Consiliere educationala si interventie in orientarea scolara si vocationala”, formator in programe acreditate in cadrul Casei Corpului Didactic „Grigore Tabacaru” Bacau. ELENA ANCA STAMATACHI, profesor gradul I, la Centrul Judetean de Asistenta Psihopedagogica Bacau, este licentiata in Psihologie, cu master in „Consiliere educationala si interventie in orientarea scolara si vocationala”, formator in programe acreditate in cadrul Casei Corpului Didactic „Grigore Tabacaru” Bacau. GABRIELA BaLAN, profesor consilier scolar CJRAE Bacau, este absolventa a Universitatii „Lucian Blaga” din Sibiu, specializarea psihologie, cu master in Managementul Resurselor Umane – Universitatea „Spiru Haret” din Bucuresti, doctorand la Universitatea „Ion Creanga” din Chisinau, cu o vechime in invatamant de 16 ani, autor de carti, articole si studii de specialitate, psiholog cu drept de libera practica, coordonator al proiectului PAsI SPRE SUCCES, pentru elevii cu TSI, avizat de MEC. RODICA BRATU, profesor gradul I, la scoala Gimnaziala „Al. I. Cuza” Bacau, este licentiata in Psihologie–Sociologie, cu master in „Consiliere, terapie si reintegrare sociala a consumatorilor de droguri”, doctorand la UPS „Ion Creanga” Chisinau.

Produse asemanatoare
Recent adaugate
Zanele ne povestesc despre... Recunostinta
Zanele ne povestesc despre... Generozitate