Atlas scolar de geografie Rasfoieste

Cod produs: Aramis-1469
An Aparitie: 2019
Format: 280 X 200

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti si prin Posta Romana la nivel national, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier in orice localitate din tara.

• 9.99 lei/colet prin Posta Romana in orice localitate din tara, pentru comenzi mai mici de 50 lei
  • 11.99 lei/colet prin Posta Romana in orice localitate din tara, pentru comenzile mai mari de 50 lei

Atlas scolar de geografie

Atlasul de geografie reprezinta un instrument didactic absolut necesar intelegerii si aprofundarii cunostintelor dobandite la disciplina geografie, alaturi de manualul scolar. • Este o lucrare originala, nu atat prin tematica prezentata, cat, mai ales, prin modalitatea de prezentare, care respecta programa scolara la aceasta disciplina. • Atlasul ofera un suport deosebit din punct de vedere calitativ si al continutului, atat la orele de geografie, cat si pentru studiul individual al elevilor, prezentand caracteristici de exceptie. • Formatul lucrarii (A4) usureaza folosirea acesteia de catre elevi si cadrele didactice. • Pentru profesori si elevi, atlasul de fata are functia unui instrument curricular, urmand fidel programa scolara. Prin calitatea informatiilor si reprezentarea cartografica deosebita, isi propune sa acopere un gol informational in domeniul geografiei scolare. • Pe langa hartile fizice si cele politice, atlasul ofera informatii actuale de interes general referitoare la: densitatea populatiei, rata natalitatii si mortalitatii, speranta de viata la nastere, populatia urbana si marile aglomerari urbane, problemele mediului inconjurator, turismul mondial, indicele dezvoltarii umane etc.

e-librariescolara.ro © 2021