tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

Atlase si enciclopedii pentru copii

Calatorie in lumea minun..
Planeta noastra adaposteste peste opt milioane de specii de animale – de la mica pasare colibri..
Descoperim lumea...print..
Fa-ţi bagajele şi pregateste-te pentru o calatorie palpitanta in jurul lumii! Insoţeşte-i pe Max, Mi..
Enciclopedia ilustrata a..
Ce legatura este intre Taj Mahal si scheletul nostru? intre Turnul Eiffel si sangele nostru? intre s..
Enciclopedia pentru copi..
Explorezi lumea până în cele mai mici detalii! Găseşti răspuns la toate întrebările tale! Imag..
Ora de educatie rutiera ..
Educatia rutiera reprezinta o componenta importanta a pregatirii copiilor pentru viata, fiind singur..
10 mari drumuri din isto..
10 Mari Drumuri din Istorie Drumurile regale persane, Drumurile romane, Drumurile Matasii, Pelerinaj..
10 mari expeditii 10 har..
Explorarea Pacificului de catre popoarele din Oceania, descoperirea Americii, periplele catorva teme..
10 mari imperii 10 harti..
10 Mari Imperii Imperiul lui Alexandru cel Mare, Imperiul Chinez al dinastiei Han, Imperiul Roman, C..
1000 de superlative si c..
Lucrarea de fata isi propune sa extinda si sa aprofundeze studiul numelor de locuri, o categorie lex..
24 de jocuri si desene d..
Desene de colorat • Labirinturi Diferente de gasit • Domino Gaseste perechea • Uneste punctele Desco..
5 minute pe zi de cultur..
Nu ai timp suficient ca sa aprofundezi anumite cunos­tinte, dar ti-ai dori sa-ti imbogatesti cultura..
500 de lucruri pe care n..
DACA TE-AI INTREBAT ADESEA: CUM SA VORBESTI CA UN SPION?CUM ESTE VIATA PE PLANETA MARTE?CUM SE FACE ..
99 de intrebari si raspu..
De cand incep sa ma rad? SEXUL SE INVAȚA? Despre ce vorbesc fetele? In aceasta carte, baieții aflați..
Accidente fericite Carte..
Singurul om care nu greseste niciodata este acela care nu face nimic.– GOETHE (1749-1832), poet si d..
Activitati STEM: Inginer..
Daca iti framanti mereu mintea ca sa rezolvi probleme, daca esti pasionat de constructii fabuloase, ..
Activitati STEM: Matemat..
Daca esti pasionat de jocurile logice si de puzzle-uri, daca observi mereu tipare si serii de numere..
Activitati STEM: stiinta..
Daca lumea inconjuratoare iti starneste curiozitatea, daca iti place sa pui intrebari si sa incerci ..
Activitati STEM: Tehnolo..
Daca te joci mereu cu gadgeturi, daca te pasioneaza sa afli cum functioneaza masinariile, atunci teh..
Arta pentru copii si par..
Arta se gaseste peste tot in jurul tau – in parcuri, teatre, biserici, pe cladiri si chiar in scoala..
Astronomia pentru copii ..
TE-AI UITAT VREODATA IN SUS SPRE CERUL NOPTII SI TE-AI INTREBAT CE SE GASESTE ACOLO SUS?   Pregatest..