Eseuri. Pregatire pentru bacalaureat. Limba si literatura romana Rasfoieste

Eseuri. Pregatire pentru bacalaureat. Limba si literatura romana
Editura: Corint
Autor(i) Monica Cristina AnisieConstantin Ciprian NistorGeorgiana Andreea Nistor
Categoria: BacalaureatRomana
Cod produs: Corint-1700
An Aparitie: 2018

SAU

Esti interesat de acest produs? Trimite adresa de e-mail si numarul de telefon, iar noi te vom contacta pentru detalii.

Telefon:

Cantitate:

Trimite cererea

Eseuri. Pregatire pentru bacalaureat. Limba si literatura romana

Axata, in egala masura, pe un dosar de receptare critica a operelor literare si pe interpretari originale, lucrarea propune tanarului de azi si absolventului de maine „cheile de lectura” necesare intelegerii autorilor fundamentali prevazuti in programa de bacalaureat, asigurand o invatare efcienta, prin asimilarea continuturilor curriculare specifice disciplinei Limba si literatura romana. Culegerea va ofera: • un instrument util pentru elevi, dar si pentru profesori; • autorii canonici prezentati in sinteze recapitulative; • modele detaliate ale eseurilor structurate.

e-librariescolara.ro © 2018