Evaluare nationala Limba si literatura romana pentru clasa a VIII-a

Cod produs: Aramis-1625
An Aparitie: 2020
Varsta: +14 Ani

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti si prin Posta Romana la nivel national, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier in orice localitate din tara.

• 9.99 lei/colet prin Posta Romana in orice localitate din tara, pentru comenzi mai mici de 50 lei
  • 11.99 lei/colet prin Posta Romana in orice localitate din tara, pentru comenzile mai mari de 50 lei

Evaluare nationala Limba si literatura romana pentru clasa a VIII-a

Culegerea este conceputa din dorinta de a le oferi elevilor din clasa a VIII-a un instrument util in vederea unei pregatiri eficiente pentru Evaluarea Nationala la disciplina Limba şi literatura romana, fiind realizata in deplina concordanta cu programa pentru examen. Aceasta este structurata in trei parti. Prima parte a culegerii trateaza continuturile asociate competentelor de evaluat in mod sistematic si organizat, oferindu-se o gama variata de itemi prin care elevii au posibilitatea de a exersa competentele vizate in programa de examen. Partea intai este corelata cu partea a treia a lucrarii, dedicata reperelor teoretice, aceasta din urma continand fise de prezentare utile pentru rezolvarea corecta a sarcinilor de lucru propuse. Testele de antrenament, structurate dupa modelul oficial de subiect realizat de CNPEE, sunt cuprinse in a doua parte a lucrarii, acestea avand inclusiv rolul de a-i familiariza pe elevi cu specificul probei de evaluare. in vederea autoevaluarii, componenta necesara pentru o pregatire temeinica, testele sunt insotite de solutii si sugestii de rezolvare a itemilor, aflate la finalul culegerii.

e-librariescolara.ro © 2020