tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

Comunicare in limba engleza. Caiet pentru clasa pregatitoare
Editura: Aramis
Autor(i) Cristina Johnson
Categoria: EducativAuxiliare scolare Limbi straineEnglezaClasa pregatitoareComunicare in limba modernaEngleza
ISBN: 978-606-009-472-2
Cod produs: Aramis-657
An Aparitie: 2014

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier sau Posta Romana in orice localitate din tara.

Pentru comenzile de pana la 200 lei costul transportului este de:

• 12.99 lei/colet prin Posta Romana

Comunicare in limba engleza. Caiet pentru clasa pregatitoare

- elemente de baza ale comunicarii

- suport imagistic bogat Invatarea limbii engleze de la o varsta mica confera elevilor usurinta operarii cu termeni si concepte noi care reprezinta un real avantaj. Caietul de comunicare in limba engleza pentru clasa pregatitoare isi propune sa vina in sprijinul copiilor invatatorilor si parintilor deopotriva urmarind dezvoltarea unui mod specific de articulare a sunetelor precum si cunoasterea unor elemente de baza ale exprimarii in aceasta limba. Caietul va propune un continut bogat sustinut de un suport imagistic deosebit menit sa ajute la insusirea corecta a sunetelor din limba engleza la imbogatirea vocabularului cu termeni care reprezinta obiecte din mediul familiar si conduc la dezvoltarea increderii copiilor in deprinderea unei limbi straine. Elevii sunt familiarizati cu formulele de salut cu modalitatile de prezentare cu formulele de politete dar si cu denumirea partilor corpului uman a culorilor si a cifrelor. Activitatile pe care le au la dispozitie pentru atingerea acestor obiective sunt variate: de la executarea unor simple indicatii a unor desene pana la interpretarea unor scurte poezii si cantece.

Produse asemanatoare
Recent adaugate
Dimineata pierduta Editia de buzunar
Din lumea celor care nu cuvanta