Matematica. Manual M2 Clasa a XII-a

An Aparitie: 2007
Editia: I
Format: 205mm x 260mm

• 14.99 lei/colet prin Posta Romana pentru comenzile mai mici de 150 lei in orice localitate din tara

SAU

Esti interesat de acest produs? Trimite adresa de e-mail si numarul de telefon, iar noi te vom contacta pentru detalii.

Telefon:

Trimite cererea

Matematica. Manual M2 Clasa a XII-a

Va propunem un manual exceptional, elaborat de autori de prestigiu in lumea matematicii. Lucrarea continua, dezvolta si insumeaza experienta didactica si stiintifica a scolii romanesti intr-o formula interesanta, care imbina teoria, exemplele, exercitiile practice, problemele propuse si testele de verificare. In acest manual, autorii au incercat o noua abordare a materiei: lectiile sunt organizate pe doua coloane, prezentand in paralel elemente de teorie si aplicatii directe ale acestora. In vederea unei pregatiri cat mai bune a elevilor, fiecare lectie propune numeroase exemple, exercitii rezolvate, teme de verificare si probleme propuse spre rezolvare - structurate pe grade de dificultate.

e-librariescolara.ro © 2017