tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

Aproape totul despre Metoda figurativa.

Editura: Carminis
Autor(i) M. OaneaD. OaneaM. DudauT. Stefanica
Categoria: EducativAuxiliare scolare Clasa a-III-aMatematicaClasa a-IV-aMatematica
Cod produs: Carminis-0226
An Aparitie: 2014
Nr Pagini: 112 an + 48 color

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier sau Posta Romana in orice localitate din tara.

Pentru comenzile de pana la 200 lei costul transportului este de:

• 12.99 lei/colet prin Posta Romana

Aproape totul despre Metoda figurativa.

Culegerea de probleme intitulata Aproape totul despre metoda figurativa. Matematica pentru invatamantul primar urmareste in esenta consolidarea formarii deprinderilor privind rezolvarea problemelor prin metoda figurativa. Cartea cuprinde aspecte fundamentale ale metodei figurative aplicata in rezolvarea unor variate tipuri de probleme: suma si diferenta suma si cat diferenta si cat impartirea cu rest probleme cu numere consecutive probleme de transfer evolutia in timp a unor marimi exercitii sau probleme egalitati date sau obtinute alte reprezentari decat prin segmente si multe altele. Aceasta culegere va contribui la pregatirea elevilor si la optimizarea predarii matematicii la nivelul invatamantului primar fara a uita sa mentionam si utilitatea in pregatirea examenelor de definitivat si gradul II pentru invatatori.

Produse asemanatoare
Recent adaugate
Dimineata pierduta Editia de buzunar
Din lumea celor care nu cuvanta