Muzica si Miscare - Clasa Pregatitoare Rasfoieste

Cod produs: Joy-057
An Aparitie: 2017
Format: 20,5 x 29 cm

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti si prin Posta Romana la nivel national, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier in orice localitate din tara.

• 9.99 lei/colet prin Posta Romana in orice localitate din tara, pentru comenzi mai mici de 50 lei
  • 11.99 lei/colet prin Posta Romana in orice localitate din tara, pentru comenzile mai mari de 50 lei

Muzica si Miscare - Clasa Pregatitoare

Propune un demers centrat pe dezvoltarea gandirii si a abilitatilor de comunicare muzicala si corporala. Contine exercitii educative specifice etapei intuitive, ca prima etapa in realizarea educatiei muzicale. Exercitiile stimuleaza manifestarea expresiva a elevului. Se asigura o practica muzicala tip joc. Se incurajeaza creativitatea. Pune bazele invatarii conceptelor muzicale la nivel elementar, intr-o maniera intuitiva, accesibila. Se incurajeaza cultura muzicala prin auditiile muzicale. In concordanta cu unitatile de invatare ale celorlalte discipline.

e-librariescolara.ro © 2020