tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

Culegere de texte si aplicatii pentru limba si literatura romana clasa a V-a Rasfoieste

Culegere de texte si aplicatii pentru limba si literatura romana clasa a V-a
Editura: Aramis
Autor(i) Petru BucurenciuMariana Norel
Categoria: EducativAuxiliare scolare Clasa a-V-aRomana
ISBN: 978-606-706-644-9
Cod produs: Aramis-1256
An Aparitie: 2017

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier sau Posta Romana in orice localitate din tara.

Pentru comenzile de pana la 200 lei costul transportului este de:

• 12.99 lei/colet prin Posta Romana

Culegere de texte si aplicatii pentru limba si literatura romana clasa a V-a

Aprobat MEN Doriti sa va pregatiti suplimentar elevii? V-ar prinde bine recomandari delectura in plus fata de ce gasiti in paginile manualului? Raspunsul e la noi: Culegerea de texte si aplicatii pentru limba si literatura romana, clasa a V-a, semnata de autorii manualului de Limba si literatura romana.Fragmente noi din operele literare studiate, alte texte literare, sugestii pentrulargirea orizontului de lectura, presarate cu cateva aplicatii care sa facilitezeintelegerea textului si aprofundarea cunostintelor despre limba – toate acestea se regasesc in paginile acestei culegeri.Benefi ciari pot fi toti elevii, indiferent de manualul dupa care studiaza, deoarece culegerea ofera tot ceea ce este necesar – textul, aplicatiile, spatiile de lucru. Mai mult – exista o rubrica dedicata extinderii posibilitatilor de lectura – Rasfoind cartile din biblioteca. Veti descoperi aici si alte texte fascinante, grupate pe temele de interes – scoala, familia, prietenia, cartea, natura, lumile imaginare.

Produse asemanatoare
Recent adaugate