tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

Limba si literatura romana. Caietul elevului pentru clasa a V-a
Editura: Corint
Autor(i) Ioana RevnicIolanda IacobIsabella Ionita
Categoria: EducativAuxiliare scolare Clasa a-V-aRomanaAuxiliare compatibile manuale MinisterClasa a-V-aLimba si literatura romana
Cod produs: Corint-1607
An Aparitie: 2017
Format: 20,5 x 26 cm

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier sau Posta Romana in orice localitate din tara.

Pentru comenzile de pana la 200 lei costul transportului este de:

• 12.99 lei/colet prin Posta Romana

Limba si literatura romana. Caietul elevului pentru clasa a V-a

De ce va recomandam cu caldura Limba si literatura romana. Caietul elevului pentru clasa a V-a? In primul rand, deoarece este realizat de aceleasi autoare care au scris si manualul de limba si literatura romana pentru clasa a V-a propus de Editura Corint, manual in care le-au oferit atat elevilor, cat si profesorilor si parinților acestora o metoda moderna, interactiva de dobandire a tuturor informațiilor si competențelor cerute de noua programa. In al doilea rand, pentru ca este un foarte util instrument de invațare care reuseste sa il ajute pe elev sa completeze si sa aprofundeze conținuturile stiințifice predate in manual, dar care poate fi folosit si independent de acesta, de catre toți elevii de clasa a V-a. In al treilea, dar nicidecum in ultimul, deoarece Caietul elevului... reuseste sa transforme invațarea intr-una dintre cele mai placute si interesante activitați, caci exercițiile si activitațile sale de invațare sunt insoțite de amuzante jocuri didactice.

Produse asemanatoare
Recent adaugate