Sa deslusim tainele matematicii si ale explorarii mediului. Culegere pentru clasa I. Editia a II-a Rasfoieste

Editura: Aramis
Autor(i) Rodica ChiranDumitra RaduAlina Pertea
Categoria: EducativAuxiliare scolare Clasa IMatematica si explorarea mediuluiCulegeri ciclul primarAuxiliare aprobate MEN 2018
ISBN: 978-606-009-203-2
Cod produs: Aramis-1451

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti si prin Posta Romana la nivel national, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier in orice localitate din tara.

• 9.99 lei/colet prin Posta Romana in orice localitate din tara, pentru comenzi mai mici de 50 lei
  • 11.99 lei/colet prin Posta Romana in orice localitate din tara, pentru comenzile mai mari de 50 lei

Orice elev, parinte sau cadru didactic stie ca insusirea si consolidarea cunostintelor de matematica depind de multitudinea exercitiilor si problemelor rezolvate. Cu cat mai multe si variate, cu atat mai bine! De aceea, Editura Aramis va ofera o culegere completa, care acopera toate continuturile prevazute de programa scolara pentru Matematica si explorarea mediului clasa a II-a. Exercitiile, problemele si jocurile pe care le veti regasi in paginile acestei culegeri acopera nevoile oricarui elev - consolidare, aprofundare si dezvoltare. Spor la lucru!

e-librariescolara.ro © 2020