Learn english Through stories. Gramatica si vocabular. Teste. Clasele 5-6

An Aparitie: 2017
Format: 20 x26

SAU

Esti interesat de acest produs? Trimite adresa de e-mail si numarul de telefon, iar noi te vom contacta pentru detalii.

Telefon:

Cantitate:

Trimite cererea

Learn english Through stories. Gramatica si vocabular. Teste. Clasele 5-6

Lucrarea Learn English through Stories este o culegere de 9 teste, ce au la baza trei povesti cunoscute – Alba-ca-Zapada, Frumoasa Adormita si Frumoasa si Bestia. Testele contin cate un fragment de poveste si exercitii diverse care le dezvolta elevilor capacitatea de intelegere a textului si abilitatea de exprimare corecta in limba engleza. Vocabularul este fixat cu usurinta, deoarece elevii cunosc deja continutul povestilor. La sfarsitul lucrarii, acestia se pot verifica cu raspunsurile sau pot repeta verbele neregulate din lista propusa. Prin abordarea inedita (povestile cunoscute care le dau elevilor increderea ca o parte din test e deja rezolvata, exercitiile variate si antrenante), elevii vor rezolva cu placere sarcinile de lucru, aprofundand si intelegand intr-o lumina noua povestile copilariei.

e-librariescolara.ro © 2019