Descoperim corpul omenesc

Cod produs: Aramis-1621
An Aparitie: 2020
Varsta: +3 Ani

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti si prin Posta Romana la nivel national, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier in orice localitate din tara.

• 9.99 lei/colet prin Posta Romana in orice localitate din tara, pentru comenzi mai mici de 50 lei
  • 11.99 lei/colet prin Posta Romana in orice localitate din tara, pentru comenzile mai mari de 50 lei

Descoperim corpul omenesc

O excelenta enciclopedie ilustrata despre corpul omenesc. Cu ajutorul textului simplu si al imaginilor de multe ori pline de umor, copiii vor descoperi pagina cu pagina, cum functioneaza corpul lor si isi vor raspunde la toate intrebarile pe care si le pun. De asemenea, isi vor exersa memoria si reflexele cu ajutorul activitatilor cuprinse intre paginile acestei carti. Enciclopedia este structurata in patru mari parti: Anatomia, Cele cinci simturi, Nasterea si cresterea, Igiena si alimentatia. Copiii vor invata despre diferentele si asemanarile dintre oameni, despre rolul organelor in buna functionare a corpului uman, dar si despre importanta igienei pentru sanatatea organismului.

e-librariescolara.ro © 2021